Corespondenta de la EURO 2016 - Care au fost fotbalistii certati cel mai mult de Iordanescu in meciul cu Elvetia

Miercuri, 15 Iunie 2016, ora 21:04
7992 citiri

Anghel Iordanescu a fost un car de nervi pe durata partidei cu Elvetia, pe care tricolorii au terminat-o la egalitate, scor 1-1, in grupa A de la EURO 2016.

Jocul fotbalistilor nostri nu l-a multumit deloc pe Iordanescu, iar acesta a avut mai multe reactii nervoase pe durata partidei.

In prima repriza, Iordanescu a fost nemultumit in special de Claudiu Keseru, Bogdan Stancu si Andrei Prepelita, transmite corespondentul Ziare.com de la Paris.

"Hai, Claudiu, mai repede!", "Bogdane, misca-te" si "Prepe, hai odata!" - a vociferat Iordanescu pe marginea terenului.

In partea secunda, Iordanescu l-a avut "client" pe mijlocasul Ovidiu Hoban, caruia ii reprosa lipsa de agresivitate. "Ovidiu, baga piciorul!", i-a strigat Iordanescu de mai multe ori mijlocasului introdus la pauza.

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Elvetia, intr-un meci din Grupa A de la EURO 2016.

Tricolorii au deschis scorul, dar au avut o prestatie fricoasa, iar elvetienii au dominat in mare masura partida. Dupa acest meci ramanem cu sanse de calificare cel mai probabil de pe locul 3 si cu impresia ca ne-a fost frica sa jucam fotbal, mai ales ca jucatorii de creatie precum Stanciu si Sanmartean nu au prins niciun minut.

Dupa doua etape, Elvetia are 4 puncte, in timp ce Romania are un singur punct. De la ora 22:00 in aceasta grupa se va disputa meciul Franta - Albania.

Programul ultimei etape din grupa:

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

19 iunie, ora 22:00: Romania - Albania

19 iunie, ora 22:00: Elvetia - Franta

Citeste mai multe despre acest meci

F.N.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....