Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Motivul incredibil pentru care Nicusor Stanciu nu a fost folosit in meciul cu Elvetia

Miercuri, 15 Iunie 2016, ora 21:22
36441 citiri

Cel mai in forma fotbalist roman al momentului, Nicusor Stanciu, nu a fost folosit nici macar un minut in meciul cu Elvetia dintr-un motiv incredibil.

Stanciu a marcat patru goluri in sase meciuri la echipa nationala, a scos un penalti in confruntarea cu Franta, dar nu a fost suficient pentru Anghel Iordanescu.

Selectionerul a afirmat ca nu l-a folosit pe Stanciu deoarece s-a temut ca jucatorul Stelei nu face fata presiunii la acest nivel, motiv pentru care a hotarat sa-l menajeze intr-un meci atat de important.

"Nicusor Stanciu n-a avut probleme. Am vrut sa-l menajam, sa-l protejam putin. A fost incarcat cu o presiune deosebita la meciul cu Franta si am vrut sa-l aruncam in lupta in repriza a doua", a spus Iordanescu dupa meci.

Planul lui Iordanescu a fost dat insa peste cap de accidentari, iar Stanciu nu a bifat niciun minut in confruntarea cu Elvetia.

Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Elvetia, intr-un meci din Grupa A de la EURO 2016.

Tricolorii au deschis scorul, dar au avut o prestatie fricoasa, iar elvetienii au dominat in mare masura partida. Dupa acest meci ramanem cu sanse de calificare cel mai probabil de pe locul 3 si cu impresia ca ne-a fost frica sa jucam fotbal, mai ales ca jucatorii de creatie precum Stanciu si Sanmartean nu au prins niciun minut.

Dupa doua etape, Elvetia are 4 puncte, in timp ce Romania are un singur punct. De la ora 22:00 in aceasta grupa se va disputa meciul Franta - Albania.

Programul ultimei etape din grupa:

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

19 iunie, ora 22:00: Romania - Albania

19 iunie, ora 22:00: Elvetia - Franta

Citeste mai multe despre acest meci

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...