Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Preliminariile EURO 2016: Meci nebun in Slovenia, Moldova nu poate invinge in Liechtenstein

Duminica, 14 Iunie 2015, ora 20:58
5003 citiri

Duminica seara s-a incheiat prima parte a meciurilor zilei, din cadrul etapei cu numarul 6 a preliminariilor EURO 2016. In multe partide s-au inregistrat rezultate surprinzatoare.

In primul rand, Moldova nu a putut trece la Vaduz de Liechtenstein, remizand doar 1-1, dupa ce gazdele au condus aproape o repriza.

In aceeasi grupa G, Austria a invins la Moscova pe Rusia, scor 1-0 si e 99 la suta sigura de prezenta in Franta, cu 16 puncte, 7 mai multe comparativ cu locul 2, ocupat de Suedia.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

Grupa E a avut doua meciuri care au inceput la ora 19, Estonia invingand usor San Marino cu 2-0, iar Anglia trecand cu 3-2 de Slovenia la Ljubljana, dupa un meci nebun, in care gazdele au avut 1-0 la pauza, englezii au intors si au avut 2-1, slovenii au egalat in minutul 84 prin Pecnik, dar Rooney a dat lovitura decisiva in minutul 86.

Anglia are 18 puncte si e si ea aproape sigura de prezenta la EURO.

In al cincilea meci care s-a incheiat duminica, Ucraina a trecut usor de Luxemburg, scor 3-0. Slavii au 12 puncte si au egalat Spania, cele doua impartind locul 2, la 3 puncte in spatele Slovaciei, care e lidera grupei C.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#rezultate preliminarii Euro 2016, #anglia bate slovenia euro, #meci nebun slovenia euro, #moldova nu bate liechtenstein , #stiri EURO 2016