Europa League: FC Porto a zdrobit Villarreal si e cu un picior in finala

Joi, 28 Aprilie 2011, ora 23:56
1953 citiri

FC Porto a obtinut o victorie extrem de importanta cu Villarreal CF, pe teren propriu, scor 5-1, in prima mansa a semifinalelor Europa League.

Spaniolii au deschis scorul in ultimul minut al primei reprize, prin Cani, dar portughezii au revenit senzational dupa pauza si au obtinut o victorie confortabila.

Gazdele au restabilit egalitatea la patru minute de la reluare, prin Falcao, dintr-o lovitura de la 11 metri, iar Guarin a inscris pentru 2-1 in minutul 61.

Falcao si-a mai trecut de trei ori numele pe tabela de marcaj, in minutele 67, 75 si 90, iar portughezii sunt ca si calificati in finala.

Mansa secunda se va disputa pe 5 mai, in Spania.

C.F.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#fc porto, #Villarreal, #Porto Villarreal Europa League, #rezultate Europa League , #cupa UEFA rezultate