ASA Targu Mures, invinsa categoric de Saint Etienne in Europa League

Joi, 30 Iulie 2015, ora 22:49
11085 citiri

ASA Targu Mures e ca si eliminata din Europa League, dupa ce joi seara a fost invinsa, scor 0-3, pe teren propriu, de Saint Etienne, in prima mansa a turului III preliminar.

La primul meci jucat in cupele europene, targ-muresenii au fost spulberati de gruparea franceza, care a marcat trei goluri senzationale.

Diomande a deschis scorul in minutul 24 cu un sut bomba de la aproximativ 25 de metri.

Apoi, in repriza secunda, in minutul 75, Hamouma a reusit un gol chiar si mai frumos, cu un sut de la 20 de metri, care a lovit bara inainte sa intre in poarta.

Peste 8 minute, acelasi Hamouma a stabilit scorul final tot cu un sut de la distanta.

3-0 pentru gruparea franceza, care a aratat cu cel putin o clasa peste vice-campioana Romaniei, chiar daca acesta a fost primul meci oficial din acest sezon pentru jucatorii pregatiti de Christophe Galtier.

Returul va avea loc saptamana viitoare la Saint-Etienne, dar soarta calificarii a fost deja stabilita.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida tur dintre ASA Targu Mures si Saint Etienne, din turul III preliminar al Europa League.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.90+3 - Costa reia pe langa poarta dintr-o situatie clara! Mare ocazie irosita de targ-mureseni.

min.90+1 - N'Doye opreste un contraatac al francezilor si vede cartonasul galben.

min.90 - Repriza va fi prelungita cu trei minute.

min.89 - Jazvic suteaza pe langa poarta.

min.84 - Ultima schimbare la francezi: iese Hamouma, intra Monnet-Paquet.

min.83 - GOL SAINT-ETIENNE!!! Hamouma marcheaza din nou cu un sut de la distanta!!!

min.80 - Ultima schimbare la gazde: iese Axente, intra Manolov.

min.77 - Gorobsov reia din voleu, dar mult peste poarta.

min.75 - GOL SAINT-ETIENNE!!! Hamouma marcheaza un gol fabulos cu un sut de la 20 de metri!!!

min.74 - Schimbare la Saint Etienne: iese Roux, intra Mollo.

min.67 - Inca o schimbare facuta de Miriuta: iese Muresan, intra Costa.

min.66 - Jazvic centreaza periculos, insa goalkeeperul francezilor e la post.

min.65 - Roux preia bine la marginea careului, suteaza, dar Stancioiu retine.

min.62 - Muta si francezii: iese Assou-Ekotto, intra Brison.

min.61 - Schimbare la ASA: iese Brandan, intra Pedro.

min.58 - Stancioiu retine un sut de la distanta al autorului golului din prima repriza, Diomande.

min.54 - Golanski suteaza de la distanta, iar Ruffier respinge cu greu.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Muresan are o intrare dura la Hamouma si vede cartonasul galben.

min.43 - Stancioiu prinde sutul de la distanta al lui Gradel.

min.37 - Inca un galben la Saint-Etinne. Pogba tine un adversar si e avertizat.

min.34 - Hamouma ajunge din nou in pozitie de sut, dar incearca un dribling in plus si pierde mingea.

min.32 - Gradel trece usor de doi jucatori ai targ-muresenilor, centreaza pentru Hamouma, dar sutul acestuia e modest si Stancioiu retine.

min.30 - Catherine il faulteaza pe Brandan si vede primul cartonas galben al meciului.

min.28 - Axente suteaza peste dintr-o pozitie buna.

min.24 - GOL SAINT-ETIENNE!!! Diomande deschide scorul cu un sut bomba de la 25 de metri!!!

min.20 - BARA SAINT-ETIENNE! Hamouma trimite in bara transversala cu un sut de la 10 metri!

min.17 - Clement trimite cu capul putin peste poarta.

min.14 - Ocazie mare pentru ASA! Axente reia pe langa poarta dintr-o pozitie ideala!

min.6 - Hamouma reia cu capul, dar Stancioiu retine fara probleme.

ora 21:00 - STARTUL INTALNIRII

INFO: Intalnirea are loc la Targu Mures si e transmisa in direct la TV de Digi Sport.

INFO: Va fi prima partida in cupele europene pentru ASA.

INFO: Mansa retur va avea loc saptamana viitoare la Saint Etienne.

ECHIPELE:

ASA TARGU MURES: Stancioiu - Golanski, Bejan, Ivan Gonzales, Balic - Muresan, Gorobsov, N'Doye - Brandan - Zazvic, Axente.

Rezerve: Viciu, Velayos, Hanca, Pedro, Jurado, Costa, Manolov.

Antrenor: Vasile Miriuta.

SAINT ETIENNE: Ruffier - Catherine, Pogba, Bayal Sall, Assou Ekotto - Diomande, Perin, Clement - Hamouma, Roux, Gradel.

Rezerve: Moulin, Brison, Clerc, Corgnet, Suljic, Mollo, Monnet-Paquet.

Antrenor: Christophe Galtier.

Arbitru: Pol van Boekel (Olanda).

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#ASA invinsa Saint Etienne, #LIVE Targu Mures Saint Etienne, #Targu Mures Europa League , #meciuri Europa League