Europa League: CFR Cluj avanseaza in turul trei dupa victoria din Serbia

Joi, 24 Iulie 2014, ora 23:20
12769 citiri

CFR Cluj s-a calificat in turul trei preliminar al Europa League dupa ce a castigat meciul din deplasarea de la Jagodina, scor 1-0.

Dupa 0-0 in prima mansa de la Cluj, CFR a trait periculos in Serbia. Jocul fostei campioane nu a convins, iar sarbii au trecut pe langa gol in cateva situatii.

Cea mai mare sansa de gol la poarta lui Felgueiras a venit in minutul 40, cand Jakimvoski a sutat din apropiere, dar portarul portughez a scos excelent.

De asemenea, Jakimovski a reluat periculos si in minutul 45, cand a trimis putin peste poarta cu capul.

CFR Cluj a dominat teritorial partea secunda, dar ocaziile la poarta sarbilor au intarziat sa apara.

In cele din urma, CFR Cluj s-a calificat datorita inspiratiei lui Vasile Miriuta, care l-a trimis in partea secunda pe teren pe Guima, iar acesta a inscris in minutul 80, cu o reluare din fata portii.

CFR Cluj s-a calificat in turul trei din Europa League, unde va intalni formatia bielorusa Dinamo Minsk.

JAGODINA - CFR CLUJ 0-1

90+4 - Final de meci!

90 - Patru minute suplimentare.

85 - Christian intra in locul lui Negrut.

Info: CFR mai poate pierde calificarea doar daca va pierde acest meci.

80 - GOL CFR CLUJ! Guima inscrie cu o reluare din doi metri, dupa o centrare din stanga a lui Deac!

79 - Centrare periculoasa in careul CFR-ului, mingea e respinsa cu greu.

74 - Guima scapa singur in careu, trimite in fata portii, dar mingea e salvata!

70 - Guima intra in locul lui Costea.

64 - Jagodina are sansa unui atac periculos, dar faza se stinge rapid.

54 - Tade primeste in careu, dar trage dezamagitor.

48 - Costea suteaza modest pe jos de la 30 de metri pe langa poarta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

45 - Jakimovski reia putin peste poarta din 6 metri cu o lovitura de cap!

40 - Ce ocazie!!! Felguieras scoate excelent un sut periculos al lui Jakimovski din sapte metri!

34 - Sarbii bat slab un corner, dar CFR nu reuseste sa fructifice contraatacul.

27 - Recentrare periculoasa in careul ardelenilor, Jagodina trece pe langa gol.

26 - Tade vede cartonasul galben pentru un fault din spate.

24 - Cvetkovici vede galben pentru un fault foarte dur asupra lui Muniru.

18 - Moment de panica in careul CFR-ului dupa doua centrari periculoase. Ardelenii reusesc sa respinga in cele din urma.

13 - Tade reia cu capul pe langa poarta dupa un corner executat de Costea.

12 - Costea centreaza inalt din partea stanga, portarul advers boxeaza fara probleme.

10 - Negrut trage slab, mult pe langa, de la 20 de metri, dupa o patrundere din banda stanga.

9 - Sarbii cer penalti pentru un presupus hent al lui Camora, jocul continua.

8 - Sarbii executa slab o lovitura libera din marginea careului.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 21:30.

Jagodina: Djuricic - Milinkovic, Simac, Gasic, Filipovic - Cvetkovic, Djuric, Mitosevic - Arsenijevic, Susnjar, Jakimovski

Rezerve: Peric, Mijatovic, Ilic, Martinovic, Lepovic, Ivanovic, Stoicev

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, Rada, Camora - Sulley, Monroy - Deac, Negrut, Fl. Costea - Tade

Rezerve: Amadio, Ene, Tiago Lopes, Veres, Christian, Guima, Jakolis

In prima mansa, disputata la Cluj, cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 0-0.

Meciul nu este televizat in Romania.

Daca se va califica in turul trei, CFR Cluj va intalni Dinamo Minsk din Belarus.

UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
#Jagodina CFR Cluj, #Jagodina CFR Cluj Live, #Jagodina CFR Cluj direct, #televizare Jagodina CFR Cluj, #cine transmite Jagodina CFR Cluj , #meciuri Europa League