Europa League: CFR Cluj avanseaza in turul trei dupa victoria din Serbia

Joi, 24 Iulie 2014, ora 23:20
12769 citiri

CFR Cluj s-a calificat in turul trei preliminar al Europa League dupa ce a castigat meciul din deplasarea de la Jagodina, scor 1-0.

Dupa 0-0 in prima mansa de la Cluj, CFR a trait periculos in Serbia. Jocul fostei campioane nu a convins, iar sarbii au trecut pe langa gol in cateva situatii.

Cea mai mare sansa de gol la poarta lui Felgueiras a venit in minutul 40, cand Jakimvoski a sutat din apropiere, dar portarul portughez a scos excelent.

De asemenea, Jakimovski a reluat periculos si in minutul 45, cand a trimis putin peste poarta cu capul.

CFR Cluj a dominat teritorial partea secunda, dar ocaziile la poarta sarbilor au intarziat sa apara.

In cele din urma, CFR Cluj s-a calificat datorita inspiratiei lui Vasile Miriuta, care l-a trimis in partea secunda pe teren pe Guima, iar acesta a inscris in minutul 80, cu o reluare din fata portii.

CFR Cluj s-a calificat in turul trei din Europa League, unde va intalni formatia bielorusa Dinamo Minsk.

JAGODINA - CFR CLUJ 0-1

90+4 - Final de meci!

90 - Patru minute suplimentare.

85 - Christian intra in locul lui Negrut.

Info: CFR mai poate pierde calificarea doar daca va pierde acest meci.

80 - GOL CFR CLUJ! Guima inscrie cu o reluare din doi metri, dupa o centrare din stanga a lui Deac!

79 - Centrare periculoasa in careul CFR-ului, mingea e respinsa cu greu.

74 - Guima scapa singur in careu, trimite in fata portii, dar mingea e salvata!

70 - Guima intra in locul lui Costea.

64 - Jagodina are sansa unui atac periculos, dar faza se stinge rapid.

54 - Tade primeste in careu, dar trage dezamagitor.

48 - Costea suteaza modest pe jos de la 30 de metri pe langa poarta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

45 - Jakimovski reia putin peste poarta din 6 metri cu o lovitura de cap!

40 - Ce ocazie!!! Felguieras scoate excelent un sut periculos al lui Jakimovski din sapte metri!

34 - Sarbii bat slab un corner, dar CFR nu reuseste sa fructifice contraatacul.

27 - Recentrare periculoasa in careul ardelenilor, Jagodina trece pe langa gol.

26 - Tade vede cartonasul galben pentru un fault din spate.

24 - Cvetkovici vede galben pentru un fault foarte dur asupra lui Muniru.

18 - Moment de panica in careul CFR-ului dupa doua centrari periculoase. Ardelenii reusesc sa respinga in cele din urma.

13 - Tade reia cu capul pe langa poarta dupa un corner executat de Costea.

12 - Costea centreaza inalt din partea stanga, portarul advers boxeaza fara probleme.

10 - Negrut trage slab, mult pe langa, de la 20 de metri, dupa o patrundere din banda stanga.

9 - Sarbii cer penalti pentru un presupus hent al lui Camora, jocul continua.

8 - Sarbii executa slab o lovitura libera din marginea careului.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 21:30.

Jagodina: Djuricic - Milinkovic, Simac, Gasic, Filipovic - Cvetkovic, Djuric, Mitosevic - Arsenijevic, Susnjar, Jakimovski

Rezerve: Peric, Mijatovic, Ilic, Martinovic, Lepovic, Ivanovic, Stoicev

CFR Cluj: Felgueiras - Susic, Larie, Rada, Camora - Sulley, Monroy - Deac, Negrut, Fl. Costea - Tade

Rezerve: Amadio, Ene, Tiago Lopes, Veres, Christian, Guima, Jakolis

In prima mansa, disputata la Cluj, cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 0-0.

Meciul nu este televizat in Romania.

Daca se va califica in turul trei, CFR Cluj va intalni Dinamo Minsk din Belarus.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Jagodina CFR Cluj, #Jagodina CFR Cluj Live, #Jagodina CFR Cluj direct, #televizare Jagodina CFR Cluj, #cine transmite Jagodina CFR Cluj , #meciuri Europa League