Ziare.com

Europa League: Rezultatele din ultima etapa si echipele calificate - ce romani merg mai departe

Joi, 10 Decembrie 2015, ora 23:58

   

Europa League: Rezultatele din ultima etapa si echipele calificate - ce romani merg mai departe
Ati putut urmari, pe site-ul Ziare.com, evolutia scorului in partidele programate joi seara in ultima etapa a grupelor Europa League.

Iata rezultatele meciurilor de joi si echipele calificate in saisprezecimi:

de la ora 20:00

Grupa A

Ajax Amsterdam - Molde 1-1 (van de Beek '14/ Singh '29)

Fenerbahce Istanbul - Celtic Glasgow 1-1 (Markovic '39/ Commons '75)

S-au calificat in saisprezecimi Molde si Fenerbahce.

Grupa B

Bordeaux - Rubin Kazan 2-2 (Laborde '58, Rolan '63/ Kanunnikov '31, Ustinov '76)

Sion - FC Liverpool 0-0

S-au calificat in saisprezecimi Liverpool si Sion.

Grupa C

Borussia Dortmund - PAOK Salonic 0-1 (Mak '34)

FK Qabala - FC Krasnodar 0-3 (Sigurdsson '26, Pereira '40, Wanderson '76)

S-au calificat in saisprezecimi FC Krasnodar si Borussia Dortmund.

Grupa D

FC Midtjylland - Club Brugge 1-1 (Sisto '27/ Vossen '68)

SSC Napoli - Legia Varsovia 5-2 (Chalobah '32, Insigne '39, Callejon '57, Mertens '65, Mertens '90/ Vranjes '62, Prijovic '90)

S-au calificat in saisprezecimi Napoli si FC Midtjylland.

Grupa E

Rapid Viena - Dinamo Minsk 2-1 (Hofmann '29, Jelic '59/ Abdussalam '64)

Viktoria Plzen - Villarreal 3-3 (Kolar - pen. '8, Kovarik '65, Horava '90/ Bakambu '40, dos Santos '62, Soriano '90)

S-au calificat in saisprezecimi Rapid Viena si Villarreal.

Grupa F

FC Groningen - Sporting Braga 0-0

Slovan Liberec - Olympique Marseille 2-4 (Bakos - pen. '75, Sural '76/ Batshuayi '14, N'Koudou '43, Barrada '48, Ocampos '90)

S-au calificat in saisprezecimi Sporting Braga si Olympique Marseille.

Europa League: Programul meciurilor de joi si clasamentele la zi

de la ora 22:05

Grupa G

Dnipro Dnipropetrovsk- Rosenborg 3-0 (Matheus '35, '60, Shakhov '79)

Saint-Etienne - Lazio Roma 1-1 (Eysseric '76/ Matri '52)

S-au calificat in saisprezecimi Lazio Roma si Saint-Etienne.

Grupa H

Skenderbeu - Lokomotiv Moscova 0-3 (Tarasov '18, Oumar Niasse '89, Samedov '90)

Sporting Lisabona - Besiktas Istanbul 3-1 (Slimani '67, Ruiz '72, Gutierrez '77/ Mario Gomez '58)

S-au calificat in saisprezecimi Lokomotiv Moscova si Sporting Lisabona.

Grupa I

Fiorentina - Belenenses 1-0 (Babacar '67)

Lech Poznan - FC Basel 0-1 (Boetius '50)

S-au calificat in saisprezecimi FC Basel si Fiorentina.

Grupa J

Anderlecht Bruxelles - Qarabag FK 2-1 (Najar '28, Okaka Chuka '31/ Quintana '26)

Tottenham Hotspur - AS Monaco 4-1 (Lamela '3, '15, '38, Carroll '78/ El Shaarawy '61)

S-au calificat in saisprezecimi Tottenham Hotspur si Anderlecht Bruxelles.

Grupa K

APOEL Nicosia - Sparta Praga 1-3 (Cavenaghi '6/ Julis '63, Lafata '77, '87)

Asteras Tripolis - Schalke 04 0-4 (Di Santo '29, Choupo-Moting '37, 78, Meyer '86)

S-au calificat in saisprezecimi Schalke 04 si Sparta Praga.

Grupa L

Athletic Bilbao - AZ Alkmaar 2-2 (Sola '43, San Jose - pen. '47/ van Overeem '26, Janssen '88)

Partizan Belgrad - Augsburg 1-3 (Oumarou '11/ Jeong-Ho Hong '45, Verhaegh '51, Bobadilla '89)

S-au calificat in saisprezecimi Athletic Bilbao si Augsburg.

In saisprezecimile UEFA Europa League vor evolua astfel 3 romani - Vlad Chiriches (Napoli), Ciprian Tatarusanu (Fiorentina) si Stefan Radu (Lazio Roma). De asemenea, si echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, este calificata, dupa ce a terminat pe locul 3 in grupa din Liga Campionilor.

F.N.


Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 6694 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor