Ziare.com

Europa League: Meciurile programate joi

Joi, 18 August 2011, ora 07:49

   

Europa League: Meciurile programate joi
Joi se vor disputa meciurile primei manse a playoff-ului pentru calificarea in grupele Europa League:

ora 19:00

FC VASLUI (Romania) - Sparta Praga (Cehia)
Legia Varsovia (Polonia) - Spartak Mosova (Rusia)
Ekranas (Lituania) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)
Lokomotiv Moscova (Rusia) - Spartak Trnava (Slovacia)

ora 19:30

Zestafoni (Georgia) - FC Bruges (Belgia)
HJK Helsinki (Finlanda) - Schalke 04 (Germania)

ora 20:00

Aalesund (Norvegia) - AZ Alkmaar (Olanda)
Omonia Nicosia (Cipru) - Red Bull Salzburg (Austria)
Austria Viena (Austria) - GAZ METAN MEDIAS (Romania)
FC Vorskla Poltava (Ucraina) - DINAMO (Romania)

ora 20:30

Maccabi Tel Aviv (Israel) - Panathinaikos Atena (Grecia)
STEAUA (Romania) - TSKA Sofia (Bulgaria)
FC Thun (Elvetia) - Stoke City (Anglia)
Litex Loveci (Bulgaria) - Dinamo Kiev (Ucraina)

ora 21:00

Slask Wroclaw (Polonia) - RAPID (Romania)
FC Nordsjaelland (Danemarca) - Sporting Lisabona (Portugalia)
PAOK Salonic (Grecia) - Karpatii Lvov (Ucraina)
Besiktas Istanbul (Turcia) - Alania Vladikavkaz (Rusia)
Bursaspor (Turcia) - Anderlecht Bruxelles (Belgia)

ora 21:15

Standard Liege (Belgia) - Helsinborg (Suedia)

ora 21:30

Hannover 96 (Germania) - FC Sevilla (Spania)
Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - Rennes (Franta)
Metalist Harkov (Ucraina) - Sochaux (Franta)
Fulham (Anglia) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)

ora 21:45

AEK Atena (Grecia) - Dinamo Tbilisi (Georgia)
Rosenborg (Norvegia) - AEK Larnaka FC (Cipru)
Slovan Bratislava (Slovacia) - AS Roma (Italia)
Maribor (Slovenia) - Glasgow Rangers FC (Scotia)
Shamrock Rovers (Irlanda) - Partizan Belgrad (Serbia)
Hearts (Scotia) - Tottenham (Anglia)
Nacional Madeira (Portugalia) - Birmingham City(Anglia)
FC Differdange (Luxemburg) - PSG (Franta)

ora 22:00

Athletic Bilbao (Spania) - Trabzonspor (Turcia)
Lazio Roma (Italia) - Rabotnicki (Macedonia)

ora 22:05

Celtic Glasgow (Scotia) - FC Sion (Elvetia)
SV Ried (Austria) - PSV Eindhoven (Olanda)

ora 23:00

Atletico Madrid (Spania) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)
SC Braga (Portugalia) - Young Boys Berna (Elvetia)

Meciurile retur se vor disputa saptamana viitoare, pe 25 august.

I.G.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1658 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor