Europa League: Pandurii, egal cu Pacos in Portugalia

Joi, 03 Octombrie 2013, ora 23:50
5480 citiri

Pandurii Targu Jiu a obtinut un rezultat de egalitate, scor 1-1, in deplasare la Pacos Ferreira, intr-un meci din grupa E a Europa League.

Infranta in primul meci cu Dnepr, Pandurii a avut un start excelent de meci in Portugalia si a reusit sa deschida scorul dupa doar 6 minute.

Fundasul stanga Momcilovici a reluat in poarta din patru metri dupa un corner executat de Eric, pe care fundasii portughezi nu au reusit sa-l respinga.

Patru minute mai tarziu, Matulevicius putea face 2-0, insa s-a incurcat in pasi si a ratat sutul din postura de singur cu portarul.

Gorjenii au facut pasul inapoi, iar Pacos a inceput sa rateze ocazie dupa ocazie.

Egalarea a venit la trei minute dupa pauza, Rui Miguel reusind sa inscrie dupa o actiune de toata frumusetea, cu pase din prima si devieri subtile.

Finalul a fost disputat, ambele echipe ratand oportunitati bune de a da lovitura decisiva.

In celalalt meci din grupa, Fiorentina s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Dnepr.

Dupa doua etape, Fiorentina e pe primul loc, cu 6 puncte, urmata de Dnepr (3p), Pandurii (1p) si Pacos (1p).

PACOS - PANDURII 1-1

90+3 - Final de meci!

90 - Trei minute suplimentare!

84 - Jurtado trage peste poarta din unghi.

79 - Di Stefano trage de la 30 de metri, mingea este scoasa de langa bara in corner!

73 - Ribeiro intra in locul lui Matulevicius.

67 - Cristea intra in locul lui Ciucur.

65 - Mingote scoate cu emotii la un sut puternic de la 30 de metri.

59 - Di Stefano intra in locul lui Eric.

57 - Bebe ia o actiune pe cont propriu, dar sutul sau e slab si Mingote retine.

49 - GOL PACOS! Rui Miguel inscrie din fata portii dupa o actiune de senzatie, cu pase din prima care au facut sah-mat defensiva gorjenilor.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

39 - Atac prelungit al gorjenilor, Momcilovici centreaza bine, dar Breeveld reia cu capul pe langa poarta.

33 - Seri trimite un sut lobat din marginea careului, mingea trece peste poarta.

27 - Rui Miguel primeste liber in centrul careului, dar trage peste!

19 - Bebe reia din intoarcere, mingea trece putin peste poarta.

18 - Pacos s-a instalat in jumatatea gorjenilor.

11 - Ce ocazie! Caetano trimite din sapte metri putin pe langa poarta Pandurilor!

10 - Ce ratare! Matulevicius scapa singur cu portarul, dar e ajuns din urma si da pe langa minge!

6 - GOL PANDURII! Momcilovici inscrie cu un sut sub transverala din patru metri. Portughezii gresesc la faza fixa, mingea ajunge la fundasul stanga care nu iarta din apropierea portii!

5 - Ciucur suteaza din afara careului, mingea e deviata in corner.

1 - Fluier de start!

Pacos: Filipe - Rodrigo Antonio - Tiago Valente, Gregory, Helder Lopes - Anunciacao, Rui Miguel, Seri - Manuel Jose, Bebe, Caetano.

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Erico, Paraskevas, Momcilovici - Breeveld, Anton - Buleica, Eric, Ciucur - Matulevicius.

Info: Meciul este televizat de ProTV, Digi Sport si Dolce Sport

In prima runda, ambele echipe au fost infrante de Dnepr, respectiv Fiorentina.

In celalalt meci al grupei, Fiorentina intalneste Dnepr in deplasare.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Pacos Pandurii, #Pacos Pandurii Live, #Pacos Pandurii in direct , #meciuri Europa League