Ziare.com

Europa League: Rezultatele inregistrate joi si clasamentele

Joi, 08 Noiembrie 2012, ora 23:55

   

Europa League: Rezultatele inregistrate joi si clasamentele
Iata rezultatele inregistrate joi seara in etapa a 4-a a grupelor Europa League:

GRUPA A:

Anji - Liverpool 1-0 (Traore '45+2)
Udinese - Young Boys 2-3 (Di Natale '47, Fabbrini '83 / Bobadilla '27,Farnerud '65, Nuzzolo '73)

Clasament:

1. Anji - 7 puncte
2. Liverpool - 6 puncte
------------------------
3. Young Boys - 6 puncte
4. Udinese - 4 puncte

GRUPA B:

Academica - Atletico Madrid 2-0 (Eduardo '28 si '70 - penalti)
Plzen - Hapoel Tel Aviv 4-0 (Kolar '23 si '76, Stipek '40, Bakos '84)

Clasament:

1. Atletico - 9 puncte
2. Plzen - 9 puncte
-----------------------
3. Academica - 4 puncte
4. Hapoel - 1 punct

GRUPA C:

Fenerbahce - AEL Limassol 2-0 (Kuyt '11, Sow '41)
Marseille - Monchengladbach 2-2 (Barton '54, J.Ayew '67 / Arango '20 si '90)

Clasament:

1. Fenerbahce - 10 puncte
2. Monchengladbach - 5 puncte
-------------------------
3. Marseille - 5 puncte
4. AEL - 1 punct

GRUPA D:

Bordeaux - Maritimo 1-0 (Bellion '16)
Burgge - Newcastle 2-2 (Trickovski '14, Jorgensen '19 / Anita '42, Ameobi '43)

Clasament:

1. Newcastle - 8 puncte
2. Bordeaux - 7 puncte
------------------------
3. Brugge - 4 puncte
4. Maritimo - 2 puncte

GRUPA E:

Copenhaga - Stuttgart 0-2 (Ibisevici '76, Harnik '90)
Molde - Steaua 1-2 (Chima '56 / Chipciu '21, Latovlevici '37)

Clasament:

1. Steaua - 10 puncte

2. Stuttgart - 5 puncte
-----------------------
3. Copenhaga - 4 puncte
4. Molde - 3 puncte

GRUPA F:

AIK Stockholm - PSV 1-0 (Bangoura '12)
Napoli - Dnipro 4-2 (Cavani '7, '77, '88 si '90 / Fedetskyy '34, Zozulya '52)

Clasament:

1. Dnipro - 9 puncte
2. Napoli - 6 puncte
---------------------
3. AIK - 4 puncte
4. PSV - 4 puncte

GRUPA G:

Basel - Videoton 1-0 (Streller '80)
Sporting - Genk 1-1 (Wolfswinkel '64 / Plet '90)

Clasament:

1. Genk - 8 puncte
2. Videoton - 6 puncte
-----------------------
3. Basel - 5 puncte
4. Sporting - 1 punct

GRUPA H:

Neftchi - Rubin Kazan 0-1 (Dyadyun '16)
Partizan - Inter 1-3 (Tomic '90 / Palacio '51 si '75, Guarin '87)

Clasament:

1. Inter - 10 puncte
2. Rubin - 10 puncte
----------------------
3. Neftci - 1 punct
4. Partizan - 1 punct

GRUPA I:

Bilbao - Lyon 2-3 (Herrera '48, Aduriz '55 - penalti / Gomis '22, Gourcuff '45, Lacazette '65)
Ironi - Sparta Praga 1-1 (Tasevski '3 / Kweuke '24)

Clasament:

1. Lyon - 12 puncte
2. Sparta - 7 puncte
---------------------
3. Ironi - 2 puncte
4. Bilbao - 1 punct

GRUPA J:

Lazio - Panathinaikos 3-0 (Kozak '23 si '40, Floccari '59)
Tottenham - Maribor 3-1 (Defoe '22, '49 si '77 / Beric '40)

Clasament:

1. Lazio - 8 puncte
2. Tottenham - 6 puncte
------------------------
3. Maribor - 3 puncte
4. Panathinaikos - 2 puncte

GRUPA K:

Leverkusen - Rapid Viena 3-0 (Hegeler '4, Schurrle '53, Friedrich '66)
Harkov - Rosenborg 3-1 (Taison '4, Xavier '70, Torres '90 / Dockal '42)

Clasament:

1. Leverkusen - 10 puncte
2. Metalist - 10 puncte
-------------------------
3. Rosenborg - 3 puncte
4. Rapid - 0 puncte

GRUPA L:

Twente - Levante 0-0
Hannover - Helsingborg 3-2 (Diouf '3 si '50, Huszti '90 / Djurdjic '59, Bedoya '67)

Clasament:

1. Hannover - 10 puncte
2. Levante - 7 puncte
-----------------------
3. Twente - 3 puncte
4. Helsingborg - 1 punct

Toate partidele au fost transmise in direct de site-ul Ziare.com

*Din fiecare grupa merg in primavara europeana primele doua clasate.

Urmatoarea etapa a grupelor Europa League e programata pe 22 noiembrie.

I.G.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 9307 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor