Pandurii, infranta de Dnepr la debutul in grupele Europa League

Joi, 19 Septembrie 2013, ora 21:50
4982 citiri

Echipa Pandurii Targu Jiu a fost infranta, scor 0-1, de ucrainenii de la Dnepr, in prima etapa din grupa E a Europa League.

Gorjenii au avut o evolutie modesta si nu au contat intr-un meci dominat cap-coada de formatia lui Juande Ramos.

Ucrainenii nu s-au precipitat in atac si au deschis scorul abia in minutul 38, cand Rotan a reluat din trei metri dupa un corner al lui Konoplianka.

Minutul 40 putea aduce un alt gol al oaspetilor, insa Matheus nu a reusit sa inscrie dupa ce l-a driblat pe Stanca. Cu toata poarta in fata, mijloasul ucrainenilor a tras in Ungurusan, aflat pe linie.

Buleica a fost cel mai periculos om al gorjenilor, cu doua suturi periculoase care nu au gasit tinta.

In schimb, Pandurii a acuzat si lipsa lui Matulevicius. Inlocuitorul acestuia, Adrovici, s-a facut de ras in minutul 86, cand a dat pe langa minge din centrarea lui Eric.

In celalalt meci din grupa, Fiorentina s-a impus cu 3-0 in fata celor de la Pacos de Ferreira, prin golurile lui Rodriguez, Matos si Rossi.

Etapa urmatoare, programata pe 3 octombrie, Pandurii va intalni in deplasare Pacos de Ferreira, iar Dnepr va primi vizita Fiorentinei.

PANDURII - DNEPR 0-1

90+3 - Final de meci!

90 - Trei minute suplimentare.

88 - Khulakov intra in locul lui Zozoulia.

87 - Paulinho vede cartonasul galben.

87 - Adrovici da pe langa minge dupa o centrare a lui Eric.

85 - Shakhov intra in locul lui Konoplianka.

80 - Contraatac purtat de Konoplianka, centrare catre Zozoulia, dar lovitura de cap a acestuia se duce paralel cu poarta.

75 - Paulinho intra in locul lui Ungurusan.

72 - Buleica scapa singur spre poarta, dar trage pe langa din 18 metri.

70 - Adrovici vede cartonasul galben.

66 - Konoplianka pleaca pe contraatac, Buleica il ajunge dupa un sprint de 30 de metri.

62 - Stanca respinge cu greu la sutul lui Kankava.

60 - Gorjenii nu reusesc sa dea o replica solida in startul partii secunde.

56 - Shimbare Pandurii: Ciucur intra in locul lui Nicoara.

53 - Ucrainenii pleaca pe contraatac, Breeveld respigne la sacrificiu.

50 - Buleica trimite cu capul mult peste din 10 metri, dar e surprins in ofsaid.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Dnepr: Seleznyov intra in locul lui Gama.

45 - Pauza!

44 - Nicoara patrunde in banda stanga, dar centreaza imprecis.

40 - Ce ratare! Matheus il dribleaza pe Stanca si are toata poarta in fata, dar sutul sau e scos de pe linie de Ungurusan.

38 - GOL DNEPR! Rotan deschide scorul cu o reluare din trei metri!

36 - Dnepr a trecut din nou la carma jocului, dar gorjenii se apara bine.

31 - Rotan vede cartonasul galben.

26 - Contraatac al gorjenilor, dar pasa spre Adrovici e imprecisa.

23 - Gorjenii sunt vizibil iritati de maniera de arbitraj a brigazii din Elvetia.

17 - Buleica trage superb putin peste din 15 metri.

16 - Faza periculoasa in careul gorjenilor, dupa o minge balbaita de Stanca.

15 - Ungurusan vede si el cartonasul galben.

12 - Erico da Silva vede cartonasul galben.

12 - Nicoara centreaza din banda stanga, mingea este respinsa din centrul careului.

8 - Matheus reia cu capul putin pe langa poarta din sase metri.

5 - Vlad trage mult peste poarta de la 30 de metri.

1 - Fluier de start!

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Christou, Erico, Momcilovici - Anton, Breeveld - Buleica, Eric, Nicoara - Adrovici

Rezerve: Mingote, Mamele, Pleasca, C. Cristea, Distefano, Paulinho

Antrenor: Cristi Pustai

Dnepr: Boiko - Fedetky, Ceberiaciko, Mazuch, Al. Vlad - Bruno Gama, Kankava, Rotan, Konoplianka - Matheus, Zozulia

Rezerve: Lastuvka, Mandzyuk, Strinici, Kulakov, Sakov, Seleznyov

Antrenor: Juande Ramos

Info: Meciul incepe la ora 20:00 si este televizat de posturile ProTV, Digi Sport si Dolce Sport.

Meciul se disputa pe stadionul Cluj Arena pe o ploaie torentiala.

In celalalt meci din grupa se intalnesc Fiorentina si Pacos de Ferreira.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#Pandurii Dnepr, #Pandurii Dnepr Live, #televizare Pandurii Dnepr, #Pandurii Dnepr in direct , #meciuri Europa League