Pandurii, eliminata din Europa League dupa doua infrangeri cu Maccabi Tel Aviv

Joi, 04 August 2016, ora 22:20
9914 citiri

Pandurii Targu Jiu a fost eliminata din Europa League dupa doua infrangeri suferite in fata celor de la Maccabi Tel Aviv.

Invinsi acasa cu scorul de 3-1, gorjenii au pierdut si returul din Israel, de aceasta data la o diferenta numai un gol, scor 1-2.

Constienti ca sansele de calificare in play-off sunt doar teoretice dupa prima partida, romanii au mers la Tel Aviv cu gandul unei iesiri onorabile din cupele europene.

Nu a fost tocmai asa pentru ca cei de la Maccabi au demonstrat inca o data ca sunt echipa mai buna, meritand si de aceasta data victoria.

Igiebor a deschis scorul la jumatatea primei reprize, dar gorjenii au reusit sa egaleze dupa pauza, Pleasca fiind marcatorul.

Cum gazdele de la Maccabi au continuat sa atace, a venit si golul izbavitor, Benayoun reusind sa inscrie cu 10 minute inainte de final.

In urma acestui rezultat, Maccabi Tel Aviv se califica in play-off-ul Europa League, in timp ce Pandurii isi iau adio de la cupele europene in acest sezon.

Desfasurarea meciului:

Min.90+2 Finalul partidei!

Min.83 Lazar intervine bine la sutul lui Ben Basat.

Min.80 GOL MACCABI! Benayoun inscrie pentru 2-1!

Min.79 Schimbare Pandurii: Grecu intra in locul lui Parcalabu.

Min.71 Schimbare Pandurii: Trifu intra in locul lui Buijs.

Min.66 Scarione trimite pe langa poarta gorjenilor.

Min.57 GOOOL PANDURII! Pleasca reuseste sa inscrie si restabileste egalitatea!

Min.51 Sansa importanta pentru Maccabi, insa Igiebor trimite putin pe langa poarta!

Min.46 Incepe repriza secunda.

Schimbare Pandurii: Voiculet intra in locul lui Munteanu.

________________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min.45 Inca o sansa buna pentru Maccabi, insa Lazar il blocheaza bine pe Igiebor.

Min.38 Pandurii nu reusesc sa puna probleme in jumatatea adversa in aceasta prima repriza.

Min.30 Lazar intervine bine la baloanele trimise de Miha si Medunjanin.

Min.26 Ies si gorjenii la atac, insa Munteanu nu prinde cadrul portii.

Min.24 GOL MACCABI! Gazdele deschid scorul prin Igiebor!

Min.17 Sansa mare pentru Maccabi, insa Lazar intervine excelent la balonul trimis de Rikan!

Min.8 Inceput de meci mai bun al gazdelor, care au initiativa.

Min.1 Incepe meciul!

ECHIPELE DE START

Maccabi: Rajkovici - Dasa, Tibi, Filipenko, Rikan - Miha, Igiebor, Alberman, Medunjanin, Benayoun - Orlando Sa

Rezerve: Ohayon, Scarione, Ben Basat, Itzjaki, Golasa, Ben Haim, Peretz

Pandurii: Lazar - Pleasca, Buijs, Vasilijevici, Bunoza - Rauta, Pitian - V. Munteanu, Mrzljak, Parcalabu - Herea

Rezerve: Stanca, Voiculet, Ungurusan, Grecu, Ortega, Trifu, Obodo

INFO: In meciul tur, Maccabi s-a impus la Severin cu scorul de 3-1.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Pandurii Maccabi Europa League, #Pandurii Europa League rezultat , #rezultate Europa League