Ziare.com

Steaua si Rapid isi afla vineri adversarii din Europa League. Iata cu cine pot cadea

Vineri, 20 Iulie 2012, ora 07:55

   

Steaua si Rapid isi afla vineri adversarii din Europa League. Iata cu cine pot cadea
Steaua si Rapid isi vor afla vineri adversarii din turul trei preliminar al Europa League.

Tragerea la sorti va avea loc la ora 14:30, la Nyon (Elvetia).

"Ros-albastrii" vor fi capi de serie, in timp ce giulestenii au fost repartizati in urna outsiderilor si pot intalni formatii extrem de puternice, precum Inter sau Liverpool.

Dar iata posibilii adversari pentru cele doua formatii:

Steaua:

Vitesse Arnhem (Olanda) / Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria)
Omonia Nicosia (Cipru)
Mlada Boleslav (Cehia) / Thor (Islanda)
Arsenal Kiev (Ucraina)
Slovan Bratislava (Slovacia) / Videoton (Ungaria)
Hajduk Split (Croatia) / Skonto (Letonia)
Asteras Tripolis (Grecia) / Inter Baku (Azerbaidjan)
Bnei Yehuda (Israel) / Shirak (Armenia)
Kalmar FF (Suedia) / Osijek (Croatia)
Eskisehirspor (Turcia) / St. Johnstone (Scotia)
SV Ried (Austria) / Sahtior Soligorsk (Belarus)
Dundee United (Scotia)
AIK Stockholm (Suedia) / Hafnarfjorour (Islanda)
AC Horsens (Danemarca)

Aarhus (Danemarca) / Dila Gori (Georgia)
Aalesunds (Norvegia) / KF Tirana (Albania)
Maccabi Netanya (Israel) / KuPS (Finlanda)
Servette Geneva (Elvetia) / Gandzasar (Armenia)
Admira Wacker (Austria) / Zalgiris (Lituania)
FK Aktobe (Kazahstan) / Milsami (Moldova)
Ruch Chorzow (Polonia) / Metalurg Skopje (Macedonia)
St. Patrick's Athletic (Irlanda) / Siroki Brijeg (Bosnia)
Spartak Trnava (Slovacia) / Sligo Rovers (Irlanda)
Tromso (Norvegia) / Olimpija (Slovenia)
Slaven Koprivnica (Croatia) / Portadown (Irlanda de Nord)
FC Gomel (Belarus) / Renova (Macedonia)
Vojvodina Novi Sad (Serbia) / Suduva (Lituania)
Jyvaskyla (Finlanda) / Zeta (Muntenegru)

Rapid:

Inter (Italia)
Liverpool (Anglia)
Marseille (Franta)
FC Twente (Olanda) / Inter Turku (Finlanda)
Athletic Bilbao (Spania)
APOEL Nicosia (Cipru) / Senica (Slovacia)
Hannover (Germania)
PAOK Salonic (Grecia)
Sparta Praga (Cehia)
Lech Poznan (Polonia) / Hazar Lankaran (Azerbaidjan)
Rosenborg (Norvegia) / Ordabasy (Kazahstan)
Heerenveen (Olanda)
Anorthosis (Cipru) / Levadia (Estonia)
Young Boys (Elvetia) / Zimbru (Moldova)
Genk (Belgia)
Viktoria Plzen (Cehia) / Metalurg Rustavi (Georgia)
Bursaspor (Turcia)
Maritimo Funchal (Portugalia)
Gent (Belgia) / Differdange (Luxemburg)
Rapid Viena (Austria)
Legia Varsovia (Polonia) / Liepajas (Letonia)
Levski Sofia (Bulgaria) / FK Sarajevo (Bosnia)
Dinamo Moscova (Rusia)
Steaua Rosia (Serbia) / Naftan (Belarus)
Metalurg Donetk (Ucraina) / Celik (Muntenegru)
TSKA Sofia (Bulgaria) / Mura (Slovenia)
IF Elfsborg (Suedia) / Dacia Chisinau (Moldova)
Anzhi Mahacikala (Rusia) / Honved (Ungaria)

Partidele se vor juca pe 2 august (turul), respectiv 9 august (returul).

Tragerea la sorti a turului trei preliminar al Europa League va fi transmisa in direct de site-ul Ziare.com.

Giulestenii mai au insa un hop de trecut pentru a obtine calificarea in turul trei, returul cu MyPa (Finlanda). In tur, trupa pregatita de Ioan Ovidiu Sabau s-a impus cu 3-1.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 2134 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor