Astra a facut spectacol la Brasov

Miercuri, 04 Mai 2011, ora 20:40
1232 citiri

Astra Ploiesti a obtinut o victorie spectaculoasa pe terenul celor de la FC Brasov, prahovenii impunandu-se la scor de neprezentare, 3-0.

Fostul mijlocas al celor de la Dinamo, Ousmane N'Doye, a deschis scorul sub Tampa in minutul 16. Stratila a scapat singur cu portarul Kajcsa, a fost faultat de acesta si arbitrul a aratat punctul de la 11 metri. N'Doye a executat, Kajcsa a aparat insa balonul a revenit la senegalez care a reusit sa inscrie.

Teixeira a avut ocazia de a egala in minutul 36, insa nu a gasit drumul spre gol.

Kajcsa a fost eliminat in minutul 65, in urma unui fault efectuat in postura de ultim aparator la Stratila, ingropand sperantele brasovenilor intr-un rezultat bun.

Pana la final, Tigonoiu a marcat de doua ori din pasele lui Stratila, consfintind o victorie mare pentru prahoveni.

Echipele:

FC BRASOV: Kajcsa - Voicu, Majernik, Oros, Cr. Ionescu - Distefano - Chipciu, Ilyes, M. Cristescu, Toloza - Teixeira

Rezerve: Haisan, Fl. Stinga, D. Martinovici, Junior Cardoso, Rusu, Viveiros, Mateiu

ASTRA PLOIESTI: Grigore - Junior Morais, Ov. Mihalache, L. Goian, Matel - Tiganasu, N'Doye, Takayuki, Stratila - Miranda, Fatai

Rezerve: Miron, Paulinho, M. Croitoru, Tigoianu, Al. Stan, B. Rusu, Ben Teekloh

Arbitru: Gheorghe Prodan

Asistenti: N. Meghesan, Vl. Urzica

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Astra victorie Brasov, #Astra spectacol Brasov, #FC Brasov invinsa Astra , #Liga I