Brasovul s-a distrat cu CS Mioveni

Sambata, 19 Noiembrie 2011, ora 18:23
809 citiri

FC Brasov a obtinut o victorie lejera in etapa cu numarul 14 din Liga 1, "stegarii" distrandu-se cu "lanterna rosie", CS Mioveni, pe care au invins-o cu scorul de 4-0.

Cristi Munteanu a deschis scorul sub Tampa inca din minutul 18, cu un sut din interiorul carelui. Nici 10 minute mai tarziu, Chipciu a lovit bara iar dupa alte 8 minute jucatorii de la Mioveni au ratat cea mai mare ocazie a meciului, Madeira scotand de pe linia portii un sut trimis de Sandulescu.

"Macelul" a venit in repriza secunda, cand brasovenii s-au dezlantuit. Cristescu a facut 2-0 cu un sut frumos, in minutul 57, iar Moutinho a marit avantajul gazdelor 5 minute mai tarziu, in urma unui contraatac fulger.

Chipciu a fost cel care a inchis tabela cu golul din minutul 79, Brasovul obtinand o victorie convingatoare in timp ce Mioveniul continua sa se scufunde.

FC Brasov: Felgueiras - Ciupe, Machado, Cr. Munteanu, Distefano - Viveiros, Madeira, Cristescu, Chipciu - Hadnagy, Buga.

Rezerve: Godinho, Moutinho, Paez, Velayos, Cr. Ionescu, Mateiu, Stanga.

Antrenor: Marius Sumudica.

CS Mioveni: Coca - Craciun, Olteanu, Iordache, Sandulescu, neagu - Margaritescu, V. Gheorghe, Ayza - Dina, Ionescu.

Rezerve: Cobrea, Stoica, Baicu, Lirca, Cosereanu, Enache, Cretu.

Antrenor: Mihai Stoica.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#brasov victorie mioveni, #fc brasov distrat mioveni, #rezultate Liga 1 , #Liga I