Farul pierde din nou si e aproape retrogradata

Vineri, 08 Mai 2009, ora 19:48
840 citiri

Farul Constanta a pierdut vineri la Brasov, scor 1-2, si are sanse foarte mici de a mai evita retrogradarea in Liga a II-a.

Cu gandul la Europa League, elevii pregatiti de Razvan Lucescu au inceput in forta partida si au marcat de doua ori in prima jumatate de ora, prin Ilyes, in minutul 16 din penalti si Sburlea, in minutul 24.

La adapostul rezultatului obtinut la pauza, formatia de sub Tampa a oprit motoarele, invitandu-i pe Constanteni in atac. Desi nu au stralucit, atacurile Farului s-au concretizat in minutul 71, cand, la o lovitura libera, Teekloh a redus din handicap. Finalul de meci le-a apartinut constantenilor, formatia de la malul marii ratand egalarea in mai multe randuri.

Victoria ii mentine pe brasoveni pe locul 8, la egalitate de puncte cu Rapid, dar cu un golaveraj inferior. De cealalta parte, Farul ramane la 8 puncte de ultima pozitie ce permite ramanerea in Liga I, avand si un meci in plus fata de contracandidatele la retrogradare.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...