Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

FC Brasov a invins Poli Iasi

Luni, 30 Noiembrie 2009, ora 19:50
1812 citiri

FC Brasov s-a impus, luni, pe teren propriu, in fata Politehnicii Iasi, scor 2-0, intr-o partida contand pentru etapa a 15-a din Liga I.

Aflati abia pe locul 8 in clasament, elevii lui Moldovan au tras tare inca din startul partidei, dar, in ciuda jocului bun, nu au reusit sa marcheze in poarta lui Branet la capatul primelor 45 de minute.

Desi nu au lipsit din ofensiva, iesenii au parut neputinciosi in fata apararii solide a ardelenilor completata de forma excelenta a lui Dani Coman.

Oaspetii au dat semne de oboseala odata cu inceperea reprizei secunde, brasovenii fiind din ce in ce mai prezenti in apropierea careului lui Branet, Zaharia si Roman ratand cateva ocazii importante.

Inevitabilul s-a produs in minutul 71, cand Zaharia a deschis scorul cu o lovitura de cap in urma unei lovituri de colt. Gazdele au puctat din nou dupa doar 7 minute, Sburlea inscriind primul sau gol din acest sezon din pasa lui Mihai Roman.

Ultima mare ocazie a partidei a apartinut iesenilor, care au ratat incredibil prin Balba, in urma unei faze de contraatac.

Victoria ii mentine pe Brasoveni pe locul 8, la un punct in urma lui Dinamo si la 4 puncte de cei patru lideri ai Ligii I: Timisoara, CFR, Steaua si Vaslui.

Gafele portarului au decis meciul Poli Iași - FC Voluntari din Superliga
Politehnica Iaşi a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a cincea din faza play-out a Superligii de fotbal. Ieşenii au...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...