FC Brasov, la cea de-a doua victorie a sezonului

Vineri, 21 August 2009, ora 19:52
1001 citiri

FC Brasov s-a impus vineri in fata Universitatii Craiova, scor 2-0, in partida inaugurala a etapei a patra.

Elevii lui Viorel Moldovan au dechis scorul in minutul 31, prin Diogo, care a marcat din fata portii, dupa o centrare a lui Roman si o greseala a lui Stoica.

Formatia lui Mititelu a fost de nerecunoscut pe parcursul primei reprize, reusind cu greu sa iasa din jumatatea proprie de teren.

Evolutia slaba a oltenilor a permis gazdelor inscrierea celui de-al doilea gol in minutul 60, cand Zaharia a marcat un gol spectaculos din centrarea lui Duarte.

Brasovenii au castigat clar partida si au ramas neinvinsi dupa primele doua etape, inregistrand 2 victorii si 2 remize.

De parea cealalta, "juvetii" au ramas cu cele 5 puncte stranse in primele 3 runde.