Remiza spectaculoasa intre Vaslui si FC Brasov

Duminica, 16 August 2009, ora 20:49
800 citiri

FC Vaslui si FC Brasov au incheiat la egalitate, scor 2-2, intr-o partida contand pentru etapa a treia a Ligii I.

Elevii lui Viorel Moldovan au inceput aproape perfect partida, punand presiune pe poarta lui Haisan inca din startul partidei, ca dupa 15 minute sa deschida scorul dupa executia fabuloasa a lui Ezequias, de la 25 de metri.

Moldovenii si-au revenit rapid, dar actiunile lui Wesley si Temwanjera au ramas fara rezultat pe tabela.

Golul egalizator a venit in minutul 52, cand Wesley a inscris cu o lovitura de cap plasata sub transversala portii lui Coman.

Sperantele gazdelor intr-o revenire pe tabela au fost naruite 6 minute mai tarziu de Mihai Roman, care a marcat cu un sut dintr-un unghi imposibil.

Brasovenii au ramas in 10 oameni in minutul 72, cand Oros a primit cel de-al doilea cartonas galben, iar gazdele au profitat de avantajul numeric pentru a restabili egalitatea pe tabela, in minutul 82. Zubar a profitat de o respingere in fata a lui Coman si a trimis in plasa din 3 metri.

Cel de-al patrulea gol al partidei a calmat definitiv spiritele, cele doua formatii impartindu-si in mod egal puncte.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...