Liga 1: Remiza in mocirla intre Universitatea Cluj si FC Brasov

Duminica, 27 Februarie 2011, ora 15:55
1462 citiri

Universitatea Cluj si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 1-1, in primul meci disputat duminica in etapa a 19-a.

Pe un gazon aproape impracticabil, echipa lui Ionut Badea a dominat in totalitate prima parte a meciului de la Alba Iulia.

Fostii dinamovisti Adrian Cristea si Gabriel Bostina au avut cele mai importante ocazii de gol din prima repriza, insa au fost imprecisi.

De partea cealalta, brasovenii s-au multumit sa faca un joc defensiv si sa iasa de ateva ori pe contraatac.

Imediat dupa pauza, gazdele au reusit sa deschida scorul dupa un penalty obtinut de Adrian Cristea. Delgado a transformat cu ceva emotii si a facut 1-0 pentru Universitatea Cluj in minutul 55.

La doar opt minute distanta, brasovenii au reusit sa egaleze tot dintr-o lovitura de pedeapsa, pe care Ilyes a plasat-o excelent, in vinclu.

Universitatea Cluj s-a aruncat in atac pe final de meci, dar cei care au fost la un pas sa dea lovitura au fost oaspetii. Nastasie a primit excelent in careu, insa a tras in plasa laterala dintr-o pozitie ideala.

S-a terminat 1-1, rezultat ce avantajeaza mai mult FC Brasov in cursa pentru salvarea de la retrogradare.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...