Patronul Brasovului a vrut sa scoata echipa de pe teren

Luni, 13 Septembrie 2010, ora 17:58
2024 citiri

Patronul celor de la FC Brasov, Ioan Neculaie, a marturisit ca a vrut, la un moment dat, sa scoata echipa de pe teren in timpul meciului cu Dinamo, fiind nemultumit de arbitraj.

"Hategan a fost informat la pauza ca ar fi fost penalti pentru Dinamo in minutul 5 si apoi a inceput sa arbitreze in compensatie. Vorbim despre o maniera de arbitraj mizerabila. Asa se poarta arbitrii nostri cu echipelele mici, lucru care este daunator pentru fotbalul romanesc. Li se cere sa fie corecti. Noi am platit banii pentru un arbitraj corect, nu partinitor.

Dupa eliminarea jucatorului nostru, am vrut sa scot echipa de pe teren, dar m-am razgandit pentru ca au dat ai mei golul doi", a declarat Neculaie la GSpTV.

FC Brasov si Dinamo au incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul diputat duminica seara, in cadrul etapi cu numarul 7 din Liga 1.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#arbitraj Brasov Dinamo, #Neculaie scoate echipa teren, #Brasov Dinamo egal liga 1 , #stiri FC Brasov