Liverpool, invinsa cu 5-0 in Premier League

Sambata, 09 Septembrie 2017, ora 16:29
4062 citiri

Manchester City a invins FC Liverpool, scor 5-0, in etapa a 4-a din Premier League.

Kun Aguero a deschis scorul in minutul 24, din pasa lui De Bruyne, iar jocul s-a rupt in minutul 37 cand Sadio Mane de la Liverpool a primit direct rosu pentru o intrare dura.

In prelungirile primei reprize, Garbriel Jesus a fost gasit excelent de De Bruyne si a facut 2-0, pentru ca tot el sa puncteze la sapte minute dupa pauza.

Pe final de meci, City a mai punctat de doua ori, prin Sane, in minutele 77 si 90+1.

City a mai avut si un gol anulat gresit, la o faza in care Kun Aguero nu era in ofsaid.

In urma acestui rezultat, City urca cel putin temporar pe primul loc, cu 10 puncte in patru etape.

In schimb, Liverpool coboara cel putin pe moment pe locul 4, cu 7 puncte.

In urmatoarea partida, Manchester City se va deplasa in Olanda, pentru a juca in grupele Ligii Campionilor cu Feyenoord.

De partea cealalta, Liverpool o va intalni pe FC Sevilla, tot in Liga Campionilor.

C.S.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...