Liverpool, meci halucinant la QPR in etapa de Premier League (Video)

Duminica, 19 Octombrie 2014, ora 19:21
2769 citiri

Liverpool si QPR au oferit un adevarat thriller in etapa curenta de Premier League, intr-un meci pe care toata lumea il dadea ca si terminat in minutul 87, cand Liverpool conducea cu 1-0.

"Cormoranii" au condus cu 1-0 dupa reusita lui Dunne, un autogol in minutul 67, iar acest avantaj a fost pastrat timp de 20 de minute. In minutul 87, cand toata lumea dadea ca sigura victoria celor de la Liverpool, QPR egala prin Vargas, dupa o greseala defensiva a vicecampionilor Angliei.

Un minut mai tarziu doar, Coutinho ducea scorul la 2-1 pentru Liverpool, iar meciul parea din nou rezolvat in favoarea oaspetilor. Dar drama avea sa continue pe Loftus Road Stadium.

Si asta pentru ca acelasi Vargas egala in minutul 92, in ceea ce se credea a fi ultima reusita in aceasta partida incredibila. Din nou fals, asta pentru ca Liverpool niciodata nu a renuntat la gandul victoriei, iar la ultima faza, Caulker marca un nou autogol in acest meci de pomina.

Cei de la Liverpool sunt pe 5 in clasament, cu 13 puncte in 8 etape.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#liverpool qpr meci halucinant, #cronica liverpool qpr anglia, #meci halucinant qpr liverpool, #video liverpool victorie qpr , #stiri FC Liverpool