Liverpool merge "ceas" in Premier League

Duminica, 20 Aprilie 2014, ora 22:01
1737 citiri

Liverpool merge cu o precizie de ceas elvetian in Premier League si cu trei etape inainte de final depinde doar de ea insasi in ce priveste titlul de campioana. "Cormoranii" nu au dat gres nici in etapa a 35-a, reusind sa se impuna, in deplasare, scor 3-2, in fata celor de la Norwich.

Eroul partidei a fost atacantul oaspetilor, Sterling, autor a doua goluri, in minutele 4 si 62. Coechipierul sau din linia de atac, Luis Suarez a lovit si el o data in minutul 11. Gazdele s-au apropiat de fiecare data la un gol, prin reusitele lui Hooper in minutul 54 si Snoodgrass in minutul 77.

A fost a unsprezecea victorie consecutiva, obtinuta de Liverpool, care se distanteaza in pozitia de lider, cu 80 de puncte, cu un avans de cinci puncte fata de Chelsea, care a pierdut in aceasta etapa acasa, scor 1-2 cu Sunderland.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Liverpool victorie Norwich, #Liverpool titlul Premier League , #stiri FC Liverpool