Meci nebun in Anglia: 30 de penaltiuri in Liverpool - Middlesbrough

Miercuri, 24 Septembrie 2014, ora 13:16
4162 citiri

Liverpool s-a calificat in faza urmatoare a Cupei Ligii Angliei dupa o serie de numai putin de 30 de penaltiuri. In partida jucata acasa pe Anfield, cormoranii au ajuns la loviturile de departajare cu Middlesbrough dupa ce scorul a fost 2-2, dupa timpul regulamentar si prelungiri.

"Cormoranii" au fost cei care au deschis scorul in min. 10 prin Rossiter, oaspetii egaland in parte a doua, prin Reach, in min. 62.

Pana la final nu s-a mai intamplat nimic si a fost nevoie de prelungiri. Suso a marcat pentru gazde in min. 109 si partida parea pecetluita.

Cu un minut inainte de sfarsitul intalniri o eroare a fundasului Kolo Toure, a fost sanctionata de arbitru cu penalty, iar Bamford a adus o egalare nesperata.

La loviturile de departajare, acelasi Bramford a executat primul pentru oaspeti si a ratat, dar Sterling a irosit pentru gazde ultima lovitura din seria de cinci si scorul a fost egal 4-4.

In continuare, golurile au curs de ambele parti, niciun jucator nu a dat dovada de slabiciune. In total s-au executat 29 de penaltiuri, pana cand Adomah de la Middlesbrough a intrerupt seria interminabila si a ratat, stabilind rezultatul final la executarea loviturilor de la punctul cu var, 14-13, pentru gazde.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...