Spectacol intre Liverpool si Arsenal, victorie uriasa pentru echipa lui Pantilimon si pas gresit al lui Chelsea

Joi, 14 Ianuarie 2016, ora 09:54
5334 citiri

FC Liverpool si Arsenal Londra au oferit cea mai spectaculoasa partida a zilei in Premier League, reusind sa termine la egalitate, scor 3-3, dupa rasturnari de scor, in etapa a 21-a a campionatului.

Elevii lui Jurgen Klopp au deschis scorul prin Firmino, au fost egalati, acelasi Firmino a readus gazdele in avantaj, iar Giroud a egalat la 2, golurile fiind marcate in primele 25 de minute ale meciului.

Acelasi Olivier Giroud a adus pe Arsenal in avantaj, iar Joe Allen a egalat pentru Liverpool in minutul 90.

Liverpool s-a facut de ras in Anglia: Rezultat rusinos cu o echipa din liga a patra

De asemenea, echipa lui Pantilimon, Sunderland, a invins-o categoric in deplasare pe Swansea City, scor 4-2, dupa ce la pauza era condusa cu 2-1. Jermain Defoe a marcat trei goluri, iar portarul roman nu a fost nici macar rezerva, el fiind tras pe linie moarta de antrenorul Sam Allardyce.

Victoria este cu atat mai important cu cat ambele echipe se lupta pentru salvarea de la retrogradare, Swansea fiind pe locul 17, ultimul care asigura ramanerea in Premier League, cu 19 puncte. Sunderland este un loc mai jos, cu 18 puncte.

Chelsea Londra a facut inca un pas gresit, reusind doar un 2-2 pe teren propriu cu West Bromwich Albion. Cele doua formatii sunt vecine de clasament, fosta echipa a lui Jose Mourinho fiind pe 14, iar adversarii de miercuri pe 13.

Leicester City a reusit o mare victorie, scor 1-0 pe terenul lui Tottenham Hotspur, astfel ca a ajuns la 43 de puncte, la egalitate cu liderul Arsenal.

Marti, Manchester United a facut un egal spectaculos, 3-3, pe terenul lui Newcastle United, insa se afla doar pe locul 6, cu 34 de puncte.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#rezultate Premier League, #egal Liverpool Arsenal, #egal Chelsea, #meciuri Premier League , #stiri FC Liverpool