George Puscas o ajuta pe Palermo sa urce pe primul loc in Serie B, cu un gol in prelungiri (Video)

Duminica, 04 Noiembrie 2018, ora 09:04
3389 citiri

Atacantul roman George Puscas, unul dintre titularii nationalei Romaniei de tineret, proaspat calificata la EURO 2019, dupa o asteptare de 20 de ani, a ajutat-o enorm pe Palermo sa ajunga lidera in Serie B, cu o reusita venita pe final de meci.

La 22 de ani, Puscas continua sa impresioneze in Serie B, fiind decisiv pentru Palermo in victoria cu Cosenza, scor 2-1.

Romanul nu a fost titular, ci a intrat din minutul 76. Un minut in care scorul era 0-0, Alessandro Salvi marcand primul gol al partidei pentru Palermo, un minut mai tarziu.

Beclet a egalat pentru Cosenza doua minute dupa primul gol, insa Puscas a dat lovitura in minutul 90, iar toate golurile le puteti urmari VIDEO pe acest link.

Palermo e lidera in Serie B cu 21 de puncte dupa 10 etape si e la doua puncte peste ocupanta locului 2, Pescara. Verona ocupa locul 3, cu 18 puncte.

Puscas e un atacant in mare forma, dorit si in Romania de Gigi Becali la FCSB. El a fost cumparat de Palermo de la Inter, dupa ce gruparea de pe Meazza l-a tot imprumutat pe roman din 2015 la Bari, Novara sau Benevento.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#George Puscas gol decisiv la Palermo, #Puscas ajuta Palermo sa fie lider, #Palermo Puscas gol minutul 90 , #stiri FC Palermo