Timisoara a pierdut si ultimul amical din Antalya

Joi, 11 Februarie 2010, ora 17:13
717 citiri

FC Timisoara a continuat si joi seria rezultatelor slabe din meciurile amicale, banatenii fiind invinsi de Vojvodina Novi Sad cu scorul de 3-1.

Sarbii au deschis scorul in minutul 15, prin Tadici, insa timisorenii au egalat pana la pauza dupa reusita lui Magera.

Chiar daca au inceput mai bine partea secunda, elevii lui Sabau au primit doua goluri de la Bilbija, in minutele 71 si 74, acesta stabilind de altfel si scorul final.

Antrenorul violetilor a inceput partida cu urmatorii jucatori:

Taborda, Bonfim, Luchin, Scutaru, Sepsi, Ionescu, Alexa, Bourceanu, Magera, Parks.

Dupa efectuarea stagiului de pregatire din Turcia, FC Timisoara va reveni in tara vineri, sosirea fiind estimata in jurul 18.30.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Timisoara invinsa amical, #turneu Antalya FC Timisoara, #Vojvodina Novi Sad victorie Timisoara , #meciuri