Derbi ca pe timpuri intre Politehnica si Ripensia Timisoara. 8 goluri si 7000 de fani

Sambata, 07 Martie 2015, ora 18:39
3451 citiri

ASU Politehnica Timisoara si Ripensia s-au intalnit intr-un adevarat derbi al Timisoarei in Liga 4 din Romania, iar fanii au venit intr-un numar masiv la meci.

Aproape 7000 de fani au asistat pe stadionul Dan Paltinisanu din Timisoara la un adevarat regal de goluri, Poli invingand Ripensia la final cu 6-2.

Galan si Draghici au marcat pentru Poli in prima parte, oaspetii conducand la pauza cu 2-0.

Acelasi Draghici marca in minutul 72 pentru 3-0, iar in urmatoarele 10 minute s-a marcat de 5 ori! Ungureanu (83) si Briciu (89) au punctat pentru Ripensia (2-3), iar Naidin (85), Vucea (87) si Tulcan (90+2) au majorat diferenta pentru oaspeti, stabilind scorul final la 6-2.

Poli face 53 de puncte si este lidera in seria de Liga 4, distantandu-se la patru puncte in fruntea ierarhiei de rivala de sambata.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#asu poli si ripensia derbi, #derbi timisoara ca pe timpuri, #poli bate ripensia derbi timisoara , #stiri FC Timisoara