Meci nebun in derbiul Timisoarei din Liga 2, cu un gol al victoriei marcat in ultima secunda, minutul 95 (Video)

Sambata, 18 August 2018, ora 18:33
4718 citiri

In ultima partida a zilei de sambata din Liga 2 a avut loc un adevarat derbi in Timisoara, intre Ripensia si ACS Poli, ultima fiind fosta echipa de prima liga care tocmai a retrogradat in esalonul secund.

Gazdele in rosu si galben au inceput perfect partida, cu gol in minutul 4 prin Ungureanu, egalarea venind dupa pauza, prin reusita lui Barnoi, minutul 54.

Ripensia a continuat forcingul si a condus din nou pe tabela, meritat, scor 2-1 in minutul 61, dupa golul lui Dumiter. Finalul a fost insa unul halucinant, cu doua goluri marcate de Poli in ultimele 13 minute.

Draghici a egalat la 2 in minutul 77, iar Golda, la ultima faza a partidei, in minutul 95, a adus prima victorie pentru elevii lui Ionel Ganea in acest sezon de Liga 2.

Alte trei partide au avut loc sambata de la 11, iar Ziare.com v-a relatat in extenso despre aceste meciuri mai jos:

Liga 2: Farul, umilita pe teren propriu, pas gresit si pentru UTA. Rezultatele zilei de sambata

In alta partida a zilei de sambata, Chindia Targoviste, cu Viorel Moldovan pe banca, a invins in deplasare la Aerostar Bacau, scor 2-0, fiind lidera din L2, cu 9 puncte din 9 posibile dupa 3 etape.

Inregistrarea integrala a partidei de la Timisoara o puteti urmari pe linkul de mai jos.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Ripensia Poli Timisoara derbi nebun Video, #Poli Timisoara victorie ultima secunda Ripensia, #Liga 2 cronica derbi Timisoara Video , #stiri FC Timisoara