Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Timisoara revine si invinge CFR Cluj

Duminica, 08 August 2010, ora 21:46
3336 citiri

FC Timisoara a obtinut prima victorie din acest campionat, scor 3-2, impotriva campioanei CFR Cluj.

Banatenii au inceput mai bine partida si au ratat primele sanse de gol. Axente a trimis in bara in minutul 4, iar in minutul 25 tot el a trimis peste poarta dupa ce Nuno Claro respinsese in fata o lovitura libera bine batuta de Magera.

Contrar cursului jocului, clujenii au deschis scorul in minutul 27. Sepsi a calcat pe minge, iar Bjelanovici a profitat imediat si a inscris.

Timisorenii au egalat extrem de rapid, dupa doar doua minute, Curtean sutand perfect din 14 metri.

Golul le-a dat elan timisorenilor, iar minutul 38 a adus un nou gol in poarta lui Nuno Claro. Axente s-a razbunat pentru ratarile din startul meciului si a inscris din pasa lui Bourceanu.

Banatenii puteau avea un avantaj de doua goluri la pauza, insa Nuno Claro s-a remarcat la o lovitura de cap trimisa bine de Axente.

Dupa pauza, timisorenii au ratat o ocazie importanta prin Culio, iar la cealalta poarta banatenii s-au desprins pe tabela de marcaj.

Era minutul 61, iar Nuno Claro a comis o noua gafa, respingand in gheata lui Curtean un sut plasat al lui Axente, suficient pentru golul de 3-1.

Mandorlini a facut mai multe schimbari in ofensiva, insa golul lui Emmanuel Kone din prelungiri nu a fost suficient pentru campioni.

77 - Taborda acuza probleme medicale si are nevoie de ingrijiri

74 - Curtean trimite un sut bun de la 25 de metri, mingea se duce putin peste poarta

71 - Emmanuel Kone intra in locul lui Dani

67 - Traore intra in locul lui Deac

64 - Magera trage la o palma de bara din 14 metri

61 - GOL TIMISOARA! Curtean inscrie dupa ce Nuno Claro a respins in picioarele sale sutul lui Axente!

61 - Sepsi primeste cartonasul galben

60 - Axente face o faza frumoasa, insa trage prea slab si Nuno Claro nu are probleme

57 - Sepsi are o interventie buna in careu si ridica publicul in picioare

54 - Taborda scoate incredibil de langa bara un sut bun al lui Culio

51 - Luchin are o interventie excelenta si blocheaza un atac periculos in suprafata de pedeapsa

49 - Cartonas galben pentru Gabi Muresan

46 - Reinepe meciul

45 - Pauza

45 - Clujenii protesteaza dupa ce Piccolo a fost oprit dupa o semnalizare de la margine

41 - Curtean centreaza bine, dar Nuno Claro scoate excelent lovitura cu capul trimisa de Axente

38 - GOL TIMISOARA - Bourceanu da o pasa perpendiculara, iar Axente inscrie dupa ce il dribleaza pe Caro!

35 - Axente patrunde spre poarta si trage slab, in bratele lui Nuno Claro

33 - Dani il desfigureaza pe Curtean, insa scapa nepedepsit

29 - GOL TIMISOARA! Curtean inscrie un gol superb, printr-un sut din prima din 14 metri, fara sanse pentru Nuno Claro

27 - GOL CFR CLUJ! Bjelanovici profita de o greseala uluitoare a lui Sepsi si inscrie

25 - Magera bate bine o lovitura libera, Nuno Claro respinge in fata, mingea ajunge la Axente, insa acesta trage peste poarta