Pe ce a dat vina antrenorul lui Tottenham dupa esecul din finala Ligii Campionilor cu Liverpool

Duminica, 02 Iunie 2019, ora 11:50
6269 citiri

Antrenorul argentinian al celor de la Tottenham, Mauricio Pochettino, a vorbit dupa finala de Champions League pierduta cu Liverpool, scor 0-2 sambata la Madrid, la capatul unui ultim act decis in minutele 1 si 90.

Mauricio Pochettino da vina pe ghinion in aceasta finala decisa de golurile lui Salah si Origi, primul gol fiind marcat dupa un penalti primit de Liverpool dupa doar 24 de secunde, la un hent facut in careu de Sissoko.

"Sunt mandru pentru efortul depus si de felul in care am luptat. Am fost ghinionisti, am primit un gol rapid din penalti. Am luptat si am jucat mai bine in repriza a doua. Sunt mandru, dar si putin dezamagit ca am avut ghinion. Penaltiul este o circumstanta pentru care un antrenor nu-si poate pregati echipa. Niciodata nu poti sa te gandesti ca adversarii vor avea 1-0 dupa cateva minute. A fost un moment greu. Sunt mandru ca antrenez acesti jucatori si o felicit pe Liverpool. Nu a fost sa fie azi. Standardele au fost sus. Vreau sa repet aceasta experienta. Este cel mai important meci dupa finala Cupei Mondiale", a punctat imedat dupa partida, vizibil suparat, Pochettino, pentru televiziunea BT Sport.

Liverpool invinge Tottenham si castiga finala Ligii Campionilor

Tottenham a fost pentru prima data in istorie in finala UEFA Champions League, clubul englez avand totusi un trecut european bogat, cu doua Cupe UEFA castigate, in 1972 si 1984 si o Cupa a Cupelor in 1963.

Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, reactie de neuitat dupa prima Liga a Campionilor din cariera

D.A.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#reactie antrenor Tottenham dupa esec Liverpool, #Pochettino vorbeste dupa Liverpool Tottenham finala , #Liverpool