Fara Chiriches, Tottenham obtine trei puncte mari

Duminica, 08 Decembrie 2013, ora 09:48
2293 citiri

Tottenham Hotspurs a mai bifat o victorie in campionatul englez de fotbal, scor 2-1 in deplasarea de la Sunderland, fara romanul Vlad Chiriches pe gazon insa, care a suferit o accidentare.

Andy Johnson a marcat in minutul 37 pentru gazdele de la Sunderland, dar Paulinho a reusit egalarea chiar inainte de pauza, in minutul 43, dupa pasa lui Chadli.

La reluare, John O'Shea, fost component al lui Manchester United, a deviat nefericit in proprie poarta, iar Spurs a mentinut acest scor pana la final.

Etienne Capoue a fost in centrul defensivei, in locul romanului Chiriches.

Iata echipa lui Andre Villas-Boas: Lloris - Walker, Dawson, Capoue, Naughton - Paulinho, Dembele - Lennon, Holtby, Chadli - Defoe. Au mai intrat Sandro, Townsend si Sigurdsson, toti dupa pauza.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#tottenham castiga fara chiriches, #tottenham victorie in anglia, #tottenham bate la sunderland anglia , #stiri Tottenham