Ujpest, umilita de Pandurii intr-un meci amical

Vineri, 10 Iulie 2009, ora 07:04
1568 citiri

Adversara Stelei din preliminariile Europa League, FC Ujpest, a pierdut fara drept de apel partida amicala disputata impotriva Pandurilor Targu Jiu, scor 1-3.

Maghiarii au deschis scorul in minutul 64, Pitev marcand dupa o greseala a lui Stanca. Gorjenii s-au dezlantuit insa pe final, cand au marcat de 3 ori in poarta lui Ujpest.

Ribici a egalat in minutul 89, transformand in gol centrarea lui Diaconu. Un minut mai tarziu, Raskovici a adus Pandurii in avantaj cu un sut de la 16 metri pentru ca Ionut Lutu sa inchida tabela in minutul 93, sutul sau de la 18 metri lasandu-l fara replica pe portarul maghiar.

Antrenorul Willie McStay nu a parut prea afectat de aceasta infrangere, declarand ca echipa sa va atinge forma maxima la ora partidei cu Steaua.

"Echipa vine dupa o perioada de pregatiri, dar nu asta e valoarea noastra. Forma maxima o vom demonstra la meciul cu Steaua", a declarat tehnicianul lui Ujpest, William McStay, la finalul intalnirii.

Steaua si Ujpest se vor intalni in turul II preliminar al Europa League, prima mansa urmand a se disputa in data de 16 iulie la Bucuresti pentru ca mansa secunda sa se joace o saptamana mai tarziu, in Ungaria.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Ujpest invinsa Pandurii, #preliminarii Europa League, #Steaua Ujpest , #Europa League