FC Brasov a castigat greu cu Unirea Alba Iulia

Sambata, 20 Februarie 2010, ora 15:20
886 citiri

FC Brasov a castigat, scor 2-1, intalnirea disputata sambata dupa-amiaza cu Unirea Alba Iulia, in etapa a 18-a a Ligii I.

Oaspetii au fost cei care au deschis scorul, in minutul 27, prin Cristea, care a reluat in poarta, din 8 metri, o centrare excelenta a lui Radoi.

Doar doua minute a durat avantajul Unirii, pentru ca Zaharia a readus egalitatea pe tabela de marcaj cu un sut frumos de la 16 metri.

Victoria brasovenilor a venit in finalul meciului, mai exact in minutul 86. Sburlea a marcat, dupa o centrare foarte buna a lui Zaharia.

FC Brasov: Minca - Stancu, Diogo, Abrudan, Ezequias - Roman (Cristescu '79), Ilyes (Landauri '74), Grigore, Munteanu - Hadnaghy (Sburlea '59), Zaharia.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Unirea Alba Iulia: Cernea - Radoi, Santos, Vujadinovici, Nicolae - Olah, Dalbea, Dan (Enzo '73), Cristea - Veljovici (Balan '82), Jovanovici (Poverlovici '86).

Antrnor: Adrian Falub.

Cu aceasta victorie, FC Brasov ajunge la 30 de puncte in clasamentul Ligii I. De partea cealalta, Alba Iulia ramane cu 16 puncte.

Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...
Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....