FC Vaslui ramane in cursa pentru Europa

Miercuri, 06 Mai 2009, ora 19:44
954 citiri

Formatia pregatita de Viorel Moldovan a invins, miercuri, echipa Pandurii Tg.Jiu, scor 1-0, intr-o partida contand pentru etapa a 29-a a Ligii I.

FC Vaslui isi juca una din ultimele sanse pentru a ramane in cursa pentru un loc de UEFA, dupa ce au obtinut doar 1 punct in ultimele trei partide. Moldovenii au inceput bine partida si dupa o ratare a lui Ghencev, Temwanjera de deschis scorul in minutul 19, printr-o centrare venita de la Zmeu. Rezultatul s-a pastrat pana la pauza, gorjenii nereusind sa depaseasca jumatatea terenului.

Repriza secunda a avut un ritm foarte scazut. Vasluienii au preferat sa nu forteze, in timp ce elevii lui Cartu au avut probleme serioase in a trece de jumatatea terenului. Cel de-al doilea mitan a consemnat doar 4 faze notabile de poarta, singurele evenimente fiind schimbarile efectuate de cele doua formatii si cartonasele galbene acordate de centralul partidei.

In urma victoriei, vasluienii raman pe locul 9, dar egaleaza formatia FC Brasov la puncte, in numar de 43. Gorjenii raman cu doua pozitii mai jos, acumuland 37 de puncte.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....