Unirea Urziceni scoate in extremis un punct la Vaslui

Sambata, 10 Aprilie 2010, ora 22:47
1305 citiri

FC Vaslui si Unirea Urziceni au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata sambata, in cadrul etapei a 27-a a Ligii I.

Primul gol al disputei de la Vaslui a fost marcat de fundasul togolez Serge Akakpo, in minutul 25, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Lucian Sanmartean.

Egalarea ialomitenilor s-a produs tocmai in minutul 90+5, cand, la o faza in care era prezent in careul gazdelor si portarul Tudor, Raul Rusescu a reluat in poarta o recentrare spectaculoasa a lui Vasile Maftei.

Oaspetii au evoluat din minutul 49 in 10 oameni, Nicu Epaminonda fiind eliminat pentru un fault dur la Wesley.

In urma acestui rezultat, vasluienii fac 49 de puncte si ocupa pozitia a 3-a in clasamentul Ligii I, in timp ce Unirea ajunge la 47 de puncte, ocupand locul 5.

FC Vaslui: Kuciak - Milanov, Papp, Gladstone, Akakpo - Gheorghiu (Delgado '63), Costin, Pavlovici, L. Sanmartean (Milisavljevici '89) - Wesley, Neagu (Zmeu '72).

Antrenor: Marius Lacatus.

Unirea Urziceni: Tudor - Brandan, Galamaz, Maftei, Epaminonda - Parashiv (Bordeanu '53), Paduretu (Onofras '81), Apostol - Semedo, Bilasco, Frunza (Rusescu '56).

Antrenor: Ronny Levy.

Partida a fost arbitrata la centru de Ovidiu Hategan, ajutat la cele doua linii de Eduard Crangasu si Vasile Marinescu.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#FC Vaslui, #Unirea Urziceni, #Liga I etapa 27, #Vaslui egal Unirea Urziceni , #meciuri