Remiza alba intre Astra si FC Vaslui

Miercuri, 07 Aprilie 2010, ora 18:29
528 citiri

Astra Ploiesti si FC Vaslui au incheiat la egalitate, scor 0-0, intalnirea programata in etapa a 26-a a Ligii I.

Partida de miercuri a opus doua formatii cu obiective total diferite, Astra luptand pentru evitarea retrogradarii, in timp ce FC Vaslui urmarea o victorie pentru a ramane in urmarirea liderului CFR Cluj.

Ploiestenii au avut o prima repriza buna, fazele la poarta lui Kuciak inmultindu-se pe masura ce partida se apropia de pauza. Cu Stratila in mare forma, gazdele au ratat cea mai mare ocazie de gol a primei reprize prin Ganea.

Vasluienii au iesit mai decisi de la cabine, ratand deschiderea scoruli prin Gheorghiu si Wesley, in timp ce gazdele puteau trece in avantaj daca Gusev nu rata din pozitie ideala.

Finalul de partida a consemnat cate o ocazie la ambele porti. Kuciak a fost cat pe ce sa primeasca gol, dupa ce a gresit interventia la un sut din afara careului, in timp ce Wesley a trimis cu capul in bara, cu doua minute inainte de final.

Remiza ii mentine pe moldoveni pe locul doi in clasament, la un punct in urma CFR-ului, care pot fi insa depasiti de Steaua, Timioara sau Dinamo, in functie de celelalte rezultate ale etapei.

Ploiestenii acumuleaza 29 de puncte si raman la 4 puncte de formatiile aflate in zona retrogradarii.

C.F.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...