Situatie neobisnuita in timpul unui meci din Elvetia

Miercuri, 27 Februarie 2013, ora 21:44
3893 citiri
Sursa:

Situatie halucinanta in prima liga elvetiana in meciul dintre FC Sion si FC Thun, disputat duminica in etapa a XXI-a.

Antrenorul Victor Munoz de la FC Sion a fost destituit din functie in timpul meciului. Agentul tehnicianului a dezvaluit modul cum s-a produs demiterea, explicand intr -un comunicat incredibila situatie traita de clientul sau.

Conform impresarului, presedintele clubului Sion, scos din sarite de prestatia slaba a echipei, a coborat in vestiar la pauza meciului, intrand peste staff si jucatori. Boss-ul i-a interzis lui Munoz sa efectueze schimbarile care erau pregatite si a trecut el in pozitia de antrenor principal in repriza secunda, dirijand echipa de pe marginea terenului.

Ulterior clubul i-a dat alte sarcini antrenorului spaniol, delegandu-l ca observator la viitoarele rivale, dar "In nici un caz Munoz nu este dispus sa cedeze unui tert, licenta sa UEFA de antrenor", a explicat agentul in nota sa.

Meciul s-a incheiat cu victoria categorica, scor 4-0 a celor de la Thun, iar fosta vedeta de la AC Milan, Gennaro Gattuso, in prezent jucator al Sionului, va asigura interimatul formatiei din Tara cantoanelor.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...