FCSB, egalata in ultimele 20 de minute dupa ce a condus cu 2-0

Duminica, 20 Ianuarie 2019, ora 19:04
5644 citiri

FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul amical sustinut, duminica, in compania formatiei chineze Shanghai Shenhua.

Jucatorii antrenati de Mihai Teja au condus cu 2-0 pana in minutul 72, insa au primit apoi doua goluri in trei minute si au inregistrat cea de-a doua remiza din tot atatea amicale jucate in Spania.

Scorul a fost deschis de Florin Tanase, in minutul 7, in timp ce cea de-a doua reusita a vicecampioanei Romaniei a fost de fapt un autogol al chinezilor, in minutul 49.

In minutul 52, Florin Tanase a ratat o lovitura de la 11 metri, obtinuta chiar de el.

Golurile asiaticilor au venit in minutele 72 si 75, cand in poarta se afla Andrei Vlad.

Mihai Teja a inceput meciul cu urmatorul "11": Balgradean - Benzar, Planic, Filip, Morais - Nedelcu, Stoian - Man, Matei, Tanase - Rusescu.

A fost cel de-al doilea meci amical disputat de "ros-albastri" in cantonamentul din Spania, dupa ce in primul au remizat, scor 0-0, cu FC Luzern.

Peste trei zile, FCSB va juca impotriva lui Dinamo Kiev, in ultimul amical de dinaintea reluarii Ligii 1.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...