FCSB se incurca la Voluntari, in ultima etapa din sezonul regulat al Ligii 1

Sambata, 02 Martie 2019, ora 20:55
13182 citiri

FCSB a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, in partida disputata, sambata seara, la Voluntari, in ultima etapa din sezonul regulat al Ligii 1.

Pentru gazde au marcat Armas (min.28) si Capatina (min.45+1), in timp ce pentru "ros-albastri" au punctat Tanase (min.14 - penalti) si Hora (min.48).

Fara un fundas central disponibil, Mihai Teja a improvizat in centrul defensivei cu Filip si Nedelcu, iar ilfovenii s-au apropiat in mai multe randuri periculos de poarta lui Balgradean.

"Ros-albastrii" au inceput bine meciul si au deschis scorul in minutul 14, prin Tanase, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta chiar de el, dupa un duel cu Ricardinho.

Peste alte 14 minute, trupa antrenata de Cristiano Bergodi a restabilit egalitatea. A marcat Armas, cu capul, dupa o centrare excelenta a lui Vlad. Oaspetii pot, insa, reclama o posibila pozitie de offside la aparatorul Voluntariului.

Penultima clasata a intrat la pauza chiar in avantaj, Capatina invingandu-l pe Balgradean cu un sut la coltul scurt, in prelungirile primei reprize. In finalul primului mitan, FCSB a mai primit o lovitura, Pintilii accidentandu-se si fiind inlocuit cu Stoian.

La pauza, Teja i-a aruncat in teren pe Moruta si Gnohere, iar efectele s-au vazut imediat pe tabela de marcaj. Ioan Hora, cu cel de-al patrulea gol din acest an, a facut 2-2 dintr-o pasa cu calcaiul a francezului.

FCSB a continuat sa atace, dar si-a creat cu greu ocazii, mai ales dupa ce Filipe Teixeira a fost eliminat in minutul 81, pentru cel de-al doilea cartonas galben.

La ultima faza a meciului, echilibrul numeric s-a restabilit, Gabriel Deac fiind eliminat si el dupa ce a primit doua cartonase galbene. Pana la eliminarea acestuia, Morutan a oferit faza meciului, cerand sa fie inlocuit, insa schimbarile erau epuizate.

FCSB ramane fara victorie in deplasare in acest an, pierzand puncte pretioase pe terenurile ultimelor trei clasate, iar CFR Cluj are sansa sa-si mareasca avansul in fruntea clasamentului.

FCSB va porni playoff-ul cu 25 de puncte, in timp ce Voluntari merge in playout cu 11 puncte.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre FC Voluntari si FCSB, din ultima etapa (a 26-a) a sezonului regulat din Liga 1:

Desfasurarea partidei:

min.90+2 - FINALUL INTALNIRII

min.90+2 - CARTONAS ROSU PENTRU GABRIEL DEAC! Mijlocasul ilfovenilor primeste doua cartonase galbene in doar cateva minute si e eliminat!

min.90+1 - Balaur trece de putin pe langa golul de 3-2!

min.90 - Vor fi doar doua minute de prelungiri.

min.89 - Tudorie scapa spre poarta "ros-albastrilor", dar trimite pe langa.

min.81 - CARTONAS ROSU FILIPE TEIXEIRA! Mijlocasul portughez opreste prin fault un contraatac si se alege cu cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, cu cel rosu!

min.80 - Ce ocazie! Gnohere nu reuseste sa impinga mingea in poarta din doar cativa metri, dupa o centrare inteligenta a lui Hora!

min.78 - Prima schimbare la ilfoveni: iese Gheorghe, intra Deac.

min.76 - Laidouni si Vlad primesc cate un cartonas galben.

min.65 - Ocazie imensa irosita de gazde! Laidouni ia o actiune pe cont propriu, patrunde in careu, insa suteaza slab, iar Balgradean reuseste sa respinga!

min.61 - Gadze suteaza violent, iar Balgradean scoate cu greu de sub bara!

min.61 - Vatca prine cu siguranta la un sut al lui Stoian.

min.55 - Morutan suteaza frumos de la 20 de metri, iar mingea trece de putin peste poarta aparata de Vatca.

min.51 - Ce ocazie! Stoian il vede excelent pe Tanase, insa decarul "ros-albastrilor" isi face gresit pasii si finalizeaza in plasa laterala!

min.50 - Gadze intra cu talpa la Teixeira si primeste cartonasul galben.

INFO: E cel de-al 4-lea gol marcat de Ioan Hora pentru FCSB de la sosirea sa in iarna.

min.48 - GOOOL FCSB!!! Ioan Hora marcheaza cu un sut de la 12 metri, dupa ce Gnohere i-a asezat excelent mingea cu calcaiul!!!

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

Dubla schimbare la FCSB: ies Roman si Matei, intra Gnohere si Morutan.

----------------------------------------

min.45+3 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+1 - GOOOL VOLUNTARI!!! Capatina il invinge pe Balgradean cu un sut din interiorul careului la coltul scurt!!!

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu trei minute.

min.41 - Schimbare la FCSB: iese Pintilii, accidentat, intra Stoian.

min.32 - Tanase executa dezamagitor o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri.

INFO: Se poate discuta despre o eventuala pozitie de off-side la Armas, nesemnalizata insa de la margine.

min.28 - GOOOL VOLUNTARI!!! Armas restabileste egalitatea cu o lovitura de cap dupa o lovitura libera executata foarte bine de fundasul stanga Vlad!!!

min.24 - Rauta intra tare la Tanase si se alege cu un cartonas galben.

min.14 - GOOOL FCSB! Florin Tanase transforma cu siguranta lovitura de la 11 metri!!!

min.13 - PENALTI FCSB! Coltescu arata punctul cu var dupa un duel intre Ricardinho si Tanase!

min.10 - BARA FCSB! Filip izbeste bara cu un sut din interiorul careului!

min.9 - Ce ocazie! Roman preia bine si ramane singur cu Vatca, dar nu reuseste sa-l invinga pe goalkeeperul advers.

ora 19:01 - STARTUL MECIULUI

INFO: Partida se joaca pe stadionul "Anghel Iordanescu" din Voluntari si e transmisa in direct la TV de posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look Plus.

INFO: In clasamentul Ligii 1, FCSB ocupa locul 2, cu 48 de puncte, in timp ce Voluntari se afla pe pozitia a 13-a, cu 20 de puncte.

ECHIPELE

FC VOLUNTARI: Vatca - Ricardinho, Balaur, Armas, Vlad - Capatina, Rauta - Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

FCSB: Balgradean - Benzar, Nedelcu, Filip, Stan - Pintilii, Teixeira - Roman, Matei, Tanase - Hora.

Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#LIVE meci Voluntari FCSB, #Voluntari FCSB meci in direct, #rezultat meci Voluntari FCSB , #meciuri