Liga 1: FCSB castiga cu emotii pe terenul "lanternei rosii"

Joi, 06 Februarie 2020, ora 21:52
11695 citiri

FCSB s-a impus greu pe terenul lui FC Voluntari, intr-un meci restanta din cadrul etapei a 18-a a Ligii 1.

Programat initial la 30 noiembrie 2019, dar anulat din cauza unei ploi torentiale, jocul dintre Voluntari s FCSB s-a disputat joi seara si s-a incheiat cu victoria la limita a "ros-albastrilor", cu 2-1.

Meciul a fost in pericol sa fie amanat si de aceasta data, dupa zapada cazuta in noaptea de miercuri spre joi in Bucuresti si Ilfov, insa organizatorii s-au mobilizat si au reusit sa curete la timp terenul.

La numai 8 minute de la startul meciului, oaspetii au deschis scorul. A punctat Olaru, aflat la prima reusita in tricoul vicecampionei Romaniei, cu un voleu superb de la marginea careului.

Ultima clasata a restabilit egalitate in minutul 31, cand Simonovski a finalizat din apropiere la o centrare perfecta a lui Struna.

Peste 9 minute, oaspetii au revenit la conducere, dupa un gol al lui Coman, cu un sut din centrul careului.

Doua minute mai tarziu, ilfovenii au ramas in inferioritate numerica, Armas fiind trimis mai devreme la cabine pentru un fault in calitate de ultim aparator asupra lui Man.

In partea secunda, FCSB a avut ocaziile mai importante, insa a trait periculos pe final, cand gazdele puteau obtine un rezultat de egalitate nesperat.

Cu aceasta victorie, FCSB urca pe locul doi in clasamentul Ligii 1, la cinci puncte in spatele primei clasate CFR Cluj.

FC Voluntari ramane pe ultimul loc, cu doar 11 puncte stranse in 23 de meciuri.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre FC Voluntari si FCSB, restanta din etapa a 18-a a Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+3 - FINALUL MECIULUI

min.90+2 - FCSB e in corzi in aceste minute, ilfovenii fiind echipa mai insistenta, chiar daca sunt in inferioritate numerica.

min.90 - Repriza secunda va fi prelungita cu trei minute.

min.89 - Ultima schimbare facuta de Bogdan Vintila: Popa ii ia locul lui Coman.

min.83 - Schimbare la FCSB: intra Gnohere, iese Morutan.

min.82 - Man primeste de la Tanase si trimite milimetric pe langa poarta ilfovenilor.

min.79 - Ultima schimbare la FC Voluntari: iese Simonovski, intra Tira.

min.74 - Vina reia modest la o actiune periculoasa de atac a oaspetilor.

min.73 - A doua schimbare la gazde: Sanoh e inlocuit cu Morar.

min.64 - Prima schimbare la FCSB: iese Olaru, intra Vina.

min.62 - Man suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie foarte buna.

min.59 - Ocazie uriasa irosita de FCSB! Man ii paseaza in centrul careului lui Coman, insa septarul "ros-albastrilor" incearca un dribling in plus si e deposedat.

min.51 - Schimbare la ilfoveni: iese Matan, intra Gheorghe.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.44 - Cartonas rosu pentru Igor Armas (Voluntari)! Fundasul ilfovean pierde mingea si il faulteaza pe Man in calitate de ultim aparator!

min.42 - GOOOL FCSB!!! Coman o aduce din nou in avantaj pe FCSB cu un sut din centrul careului!!!

min.38 - Capatina trimite putin alaturi de poarta aparata de Balgradean.

min.31 - GOOOL VOLUNTARI!!! Simonovski restabileste egalitatea pe tabela de marcaj, cu o reluare din cativa metri, dupa o centrare perfecta a lui Struna!!!

min.31 - Filip respinge bine din fata lui Simonovski la o actiune periculoasa de atac a gazdelor.

min.25 - Coman iroseste o buna oportunitate de a mari avantajul "ros-albastrilor" pe tabela de marcaj.

min.10 - Balgradean respinge la o minge trimisa cu capul de Armas.

min.8 - GOOOL FCSB!!! Darius Olaru deschide scorul cu un voleu superb de la marginea careului!!!

min.3 - Olaru patrunde bine in careul advers, suteaza la coltul lung, insa Cojocaru e la post si respinge.

ora 20:01 - STARTUL MECIULUI

INFO: Partida va fi televizata de posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look Plus.

INFO: Meciul ar fi trebuit sa aiba loc la 30 noiembrie 2019, insa a fost amanat din cauza unei ploii torentiale care a facut ca terenul sa devina impracticabil.

INFO: Inaintea acestui meci, FCSB ocupa locul 4 in clasamentul Ligii 1, cu 39, in timp ce pe ilfoveni ii regasim pe ultimul loc (14), cu doar 11 puncte stranse in 22 de etape.

ECHIPELE

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Pascanu, Armas, Kocic - Achim, De Lucas - Sanoh, Catatina, Matan - Simonovski

Antrenor: Mihai Teja.

FCSB: Balgradean - Cretu, Cristea, Filip, Soiledis - Oaida, Olaru - Morutan - Man, Tanase, Coman.

Antrenor: Bogdan Vintila.

Arbitru: Horia Mladinovici.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#LIVE meci Voluntari FCSB, #Voluntari FCSB in direct, #Voluntari FCSB rezultat, #Voluntari FCSB Liga 1 , #meciuri