Europa League: FCSB castiga in Armenia si e ca si calificata in turul 3

Joi, 25 Iulie 2019, ora 21:53
14055 citiri

FCSB a castigat prima mansa a turului doi preliminar din Europa League, scor 3-0, pe terenul formatiei Alashkert din Armenia.

Vicecampioana Romaniei a trait periculos in prima repriza, fiind salvata de doua ori de portarul Andrei Vlad, care a respins in situatii excelente de gol.

FCSB a trecut peste evolutia slaba din startul meciului si si-a creat prima ocazie de a marca abia in minutul 52, cand Planici a reluat putin pe langa poarta armenilor.

Minutul 60 a adus si deschiderea scorului, Florin Tanase reusind sa profite de o respingere gresita a portarului advers.

Armenii au fost aproape de egalare in minutul 67, dar scorul a devenit 2-0 un minut mai tarziu, dupa ce Cristea a reluat perfect cu capul o centrare ideala a lui Vina.

S-a facut 3-0 in minutul 82, cand Florinel Coman a marcat cu un sut frumos dupa o executie ratata a lui Oaida.

Returul este programat joia viitoare, de la ora 21:30.

ALASHKERT - FCSB 0-3

90+4 - Final de meci!

90 - Schimbare FCSB: Perianu intra in locul lui Coman.

88 - Voskanyan vede cartonasul galben.

Info: Gent are deja 2-0 cu Viitorul Constanta.

81 - GOL FCSB!!! Florinel Coman inscrie cu un sut superb din 14 metri, langa bara!

77 - Schimbare FCSB: Salomao intra in locul lui Man.

76 - Oaida se resimte si primeste ingrijiri medicale.

70 - Contraatac pentru FCSB, dar Florin Tanase suteaza prea slab si mingea nu ajunge la poarta!

68 - GOL FCSB!!! Iulian Cristea inscrie cu o lovitura de cap din 10 metri, dupa o centrare perfecta a lui Vina!

67 - Ce ocazie!! Vosganian trimite periculos cu capul, mingea se duce putin peste poarta lui Vlad!

65 - Schimbare Alashkert: Gustavo intra in locul lui Sekulici.

60 - GOL FCSB!!! Florin Tanase inscrie cu un sut cu latul din marginea careului, dupa o respingere gresita a portarului advers!

58 - Nedelcu le pune o minge pe tava armenilor, dar acestia nu profita si Vlad scapa dintr-o situatie periculoasa!

53 - Prima sansa de gol a celor de la FCSB! Planici suteaza din intoarcere din 15 metri, dar mingea se duce milimetric pe langa vinclu!

53 - Coman bate o lovitura libera din partea stanga, armenii resping fara emotii.

49 - Vina trage de la 35 de metri pe centrul portii, in bratele portarului.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare FCSB: Oaida intra in locul lui Hora.

45+2 - Pauza!

39 - Ce ocazie!!! Seculici suteaza periculos din marginea careului, Vlad scoate bine de sub bara!

32 - Coman bate bine o lovitura de la coltul terenului, dar Cristea nu reuseste sa trimita spre poarta!

25 - Man ia o actiune pe cont propriu, insa trage in blocaj din marginea careului.

19 - Vlad trimite direct la adversar si-i pune pe contraatac pe armeni, dar acestia nu profita.

16 - Iulian Cristea vede cartonasul galben.

15 - Ocazie mare pentru armeni! Nenadovici suteaza din 15 metri, dar Vlad deviaza in bara transversala si apoi in corner!

14 - Ocazie de gol pentru armeni, dar sutul lui Grigoryan e deviat putin pe langa poarta.

9 - Inceput bun de joc pentru FCSB, se joaca doar in jumatatea armenilor.

4 - Tanase cade in careul armenilor si cere penalti, dar jocul continua.

1 - A inceput meciul!

Alashkert: Cancarevic - Voskanyan, Ishkhanyan, Daghbashyan, Mkoyan - Coelho Andrade, Sekulic, Grigorayan, Hayrapetyan, Nenadovic - Tankov

Rezerve: Avagyan, Stojkovic, Thiago, Marmentini, Avagimian, Shahinyan, Pogosyan

FCSB: Vlad - Popescu, Cristea, Planici, Filip - Vina, Nedelcu, Tanase - Man, Hora, Coman

Rezerve: Balgradean, Moutinho, Salomao, Perianu, Oaida, Ardelean, Belu

Invingatoarea se va duela in turul 3 cu castigatoarea dintre Mlada Boleslav si Ordabasy.

Partida este televizata de ProTV.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Alashkert FCSB, #Alashkert FCSB LIVE, #Alashkert FCSB direct, #televizare Alashkert FCSB , #meciuri