FCSB, egalata in ultimele 20 de minute dupa ce a condus cu 2-0

Duminica, 20 Ianuarie 2019, ora 19:04

FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul amical sustinut, duminica, in compania formatiei chineze Shanghai Shenhua.

Jucatorii antrenati de Mihai Teja au condus cu 2-0 pana in minutul 72, insa au primit apoi doua goluri in trei minute si au inregistrat cea de-a doua remiza din tot atatea amicale jucate in Spania.

Scorul a fost deschis de Florin Tanase, in minutul 7, in timp ce cea de-a doua reusita a vicecampioanei Romaniei a fost de fapt un autogol al chinezilor, in minutul 49.

In minutul 52, Florin Tanase a ratat o lovitura de la 11 metri, obtinuta chiar de el.

Golurile asiaticilor au venit in minutele 72 si 75, cand in poarta se afla Andrei Vlad.

Mihai Teja a inceput meciul cu urmatorul "11": Balgradean - Benzar, Planic, Filip, Morais - Nedelcu, Stoian - Man, Matei, Tanase - Rusescu.

A fost cel de-al doilea meci amical disputat de "ros-albastri" in cantonamentul din Spania, dupa ce in primul au remizat, scor 0-0, cu FC Luzern.

Peste trei zile, FCSB va juca impotriva lui Dinamo Kiev, in ultimul amical de dinaintea reluarii Ligii 1.