FCSB castiga la limita la Timisoara

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Vineri, 21 Iulie 2017, ora 22:57
12183 citiri

FCSB a trecut cu bine peste ultimul test inaintea debutului in preliminariile Champions League, obtinand o victorie la limita la Timisoara.

Gruparea din Berceni s-a impus cu scorul de 1-0 la capatul unei partide presarata cu multe intrari dure.

Prima repriza a meciului disputat pe un "Dan Paltinisanu" cu 20 de mii de oameni in tribune a fost una in care FCSB a fost echipa care a incercat mai mult, insa gazdele s-au aparat in general bine.

Totusi, in prelungirile primei parti timisorenii au ramas in inferioritate numerica dupa ce Munteanu a vazut al doilea cartonas galben.

Schimbarea care avea sa aduca victoria pentru trupa lui Dica s-a produs in minutul 59, atunci cand Gnohere a intrat in locul unui Alibec extrem de nervos.

Nici cinci minute mai tarziu, francezul punea latul la un sut centrare trimis de Budescu si reusea sa inscrie unicul gol al meciului.

Capitanul Timisoarei, Canu, a ratat ocazia inceputului de campionat, trimitand peste transversala din doi metri.

Scorul final a ramas 1-0, iar vicecampioana asteapta cu un plus de incredere mansa tur a "dublei" cu Plzen din preliminariile Champions League.

Desfasurarea meciului:

Min.90+5 Finalul partidei!

Min.90+3 Si Man primeste un cartonas galben.

Min.90 Budescu este si el avertizat pe final de partida.

Min.88 Cartonas galben si pentru Teixeira.

Min.84 Budescu trimite din nou pe langa poarta.

Min.80 Cartonase galbene pentru Cretu si pentru Ovidiu Popescu.

Min.73 Straton retine balonul trimis cu capul de Gnohere.

Min.71 Ce ocazie! Canu "reuseste" sa trimita peste poarta din doi metri!

Min.65 Straton reuseste sa respinga balonul sutat de Budescu!

Min.63 GOOOL FCSB! "Bizonul" Gnohere deschide scorul la Timisoara!

Min.61 Straton retine cu ceva emotii balonul sutat de Budescu.

Min.59 Schimbare FCSB: Gnohere intra in locul lui Alibec.

Min.53 Alibec si Teixeira nu reusesc sa prinda cadrul portii.

Min.48 Alibec rateaza sutul dupa o faza buna de atac a oaspetilor.

Min.46 Incepe repriza secunda!

Schimbare FCSB: Teixeira intra in locul lui Tanase.

____________

Min.45+3 Finalul primei reprize.

Min.45 ELIMINARE TIMISOARA! Munteanu primeste al doilea cartonas galben dupa un fault la Morais!

Min.43 Tiganasu executa inselator un corner, insa Nita respinge cu un plonjon spectaculos.

Min.40 Alibec trimite pe langa poarta timisorenilor.

Min.35 Galben si pentru Larie.

Min.34 Cartonas galben pentru Munteanu.

Min.27 Lipsesc ocaziile in aceste minute.

Min.22 Cartonas galben pentru Alibec.

Min.18 Inca un sut al lui Budescu, nici de aceasta pe poarta.

Min.15 Budescu incearca un sut de la distanta, insa nu prinde cadrul portii.

Min.10 Asa cum era de asteptat, FCSB domina partida inca din primele minute.

Min.5 Cartonas galben pentru Tiganasu.

Min.4 Atmosfera de meci mare la Timisoara, cu aproape 20 de mii de oameni in tribune.

Min.1 Incepe partida!

Echipele de start

Timisoara: Straton - V. Cretu, Melinte, Cinu, Tiganasu - Artean, Solic - A. Munteanu, Vasvari, Birnoi - C. Bud

Rezerve: Curileac, Seroni, Ciucur, Croitoru, Doman, Vl. Mihalcea, Bianconi

FCSB: Nita - Enache, Larie, Balasa, Momcilovic - Pintilii, J. Morais - Man, Budescu, Fl. Tanase - Alibec

Rezerve: Stancioiu, Gnohere, V. Achim, Ov. Popescu, R. Grecu, De Amorim, Teixeira

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Poli Timisoara FCSB Liga 1, #Timisoara FCSB Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #meciuri