FCSB face inca un pas gresit in Liga 1

Sambata, 22 Februarie 2020, ora 21:57

FCSB s-a incurcat, sambata seara, pe teren propriu, de Chindia Targoviste, in ultima etapa (a 26-a) a sezonului regulat din Liga 1.

1-1 a fost scorul intalnirii de pe Arena Nationala, oaspetii restabilind egalitatea in minutul 90.

Andrei Miron, aflat la debutul pentru FCSB dupa transferul de la Botosani, a marcat pentru "ros-albastri" in minutul 14, cu o lovitura de cap dupa un corner.

Egalarea gazdelor a venit in ultimul minut, cand Dangubic a inscris tot cu capul.

La FCSB si-a facut debutul si atacantul Adrian Petre, adus saptamana aceasta de la Esbjerg fB.

Pentru gruparea antrenata de Bogdan Vintila e cel de-al treilea meci consecutiv fara victorie.

3 e locul ocupat de FCSB in clasamentul Ligii 1, cu 44 de puncte, la 5 puncte in spatele primei clasate, CFR Cluj, care are si un meci mai putin disputat.

De partea cealalta, Chindia Targoviste a ajuns la 25 de puncte si ocupa locul 10 in ierarhia Ligii 1.

FCSB: Vlad - Cretu, Miron, Planic, Soiledis - Olaru, Nedelcu, Tanase - Popa, Petre, Coman.
Antrenor: Bogdan Vintila.

Chindia Targoviste: Moldovan - Martac, Benga, Pitian, Corbu - Barbu, Rata, Bic, Piftor - Ivancic, Berisha.
Antrenor: Viorel Moldovan.

Arbitru: Sebastian Coltescu.