Antrenorul lui CSU Craiova, furios dupa meciul cu FCSB: E inimaginabil ce s-a intamplat

Luni, 10 Aprilie 2017, ora 10:01
4349 citiri

Gigi Multescu, antrenorul celor de la CSU Craiova, a fost un car de nervi dupa derbiul cu FCSB si a acuzat dur arbitrajul.

"La pauza trebuia sa avem 5-0. Noi suntem de vina pentru ca nu am inscris macar trei goluri din ocaziile pe care le-am avut pana la pauza. Cu arbitrajul este inimaginabil. Nu se poate ce s-a intamplat. Coate in gura, picioare, ceva hilar. Inimaginabil ce s-a intamplat. Invers, arbitrul a dat fault la orice faza la care nu se impunea.

Am atata experienta in fotbal, fac lucrurile astea cu mine? Am facut si greseli, ei au fortat a doua repriza, au si jucatori de valoare, arbitrajul si-a pus si el umarul, asa poti ajunge campion. Asa greseli nu ai cum sa faci. Am avut Steaua in mana, trebuia sa dam multe goluri, nu am mai avut aceasta ocazie niciodata, sa avem Steaua in mana. Daca inchideam la pauza cu 4-0, era meciul incheiat. Am fost ingrijorat la Ivan, eram ingrijorat pentru sanatatea lui", a spus Gigi Multescu, citat de Dolce Sport.

FCSB a castigat meciul cu CSU Craiova din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii 1, scor 1-0.

Singurul gol al acestei partide a fost marcat in repriza secunda, de "Bizonul" Harlem Gnohere, cu o lovitura de cap.

Dupa acest rezultat, FCSB ocupa primul loc in play-off, cu 36 de puncte, doua peste Viitorul Constanta.

CSU Craiova este pe locul 4, cu 27 de puncte, si are sanse mici la castigarea campionatului.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...