Doua greseli mari de arbitraj remarcate de Ion Craciunescu in timpul jocului castigat de FCSB la Botosani

Duminica, 10 Decembrie 2017, ora 22:13
7562 citiri

FCSB a castigat clar in deplasarea sustinuta duminica seara la Botosani, dar prima repriza a fost marcata de doua erori mari de arbitraj.

Prezent in studioul Digi Sport, fostul mare arbitru roman Ion Craciunescu a remarcat doua greseli de arbitraj ale brigazii de arbitri conduse de Marius Avram.

Pentru inceput, in minutul 23, Tincu l-a calcat intentionat pe Gnohere, insa Avram i-a acordat doar cartonasul galben. O decizie eronata conform lui Ion Craciunescu.

"Era de rosu clar. N-are nicio intentie sa joace mingea, s-a dus direct pe piciorul lui Gnohere", a spus Ion Craciunescu.

A doua faza controversata s-a produs in prelungirile primei reprize, cand Harlem Gnohere a deschis scorul.

"Trebuia semnalizat offside si golul anulat", a conchis Craciunescu.

0-3 a fost scorul intalnirii dintre FC Botosani si FCSB, dupa golurile marcate de Gnohere (min.45+1), Man (min.58) si Tanase (min.90+3).

Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
#greseli arbitraj Botosani FCSB, #Ion Craciunescu greseli arbitraj , #stiri FCSB