Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

FCSB castiga in prelungiri ultimul meci din perioada de pregatire

Vineri, 13 Iulie 2018, ora 21:27
4384 citiri

FCSB a invins, scor 2-1, formatia qatareza Al-Gharafa in ultimul meci de pregatire din aceasta vara.

Dennis Man a deschis scorul pentru gruparea ros-albastra in minutul 17, cu o reluare din fata portii dupa o respingere gresita a portarului.

Pentru formatia din Qatar a egalat olandezul Wesley Sneijder in minutul 32, cu un sut superb din lovitura libera din marginea careului.

Scorul final a fost stabilit in prelungiri de Antonio Jakolis, care a adus victoria ros-albastrilor cu o reluare cu pieptul.

Nicolae Dica a folosit urmatoarea echipa de start: 34 - C.Balgradean, 2 - R.Benzar, 4 - M.Balasa, 10 - F.Tanase (cpt), 12 - J.Morais, 16 - B.Planic, 17 - F.Coman, 23 - O.Popescu, 29 - K.Qaka, 80 - F.Teixeira, 98 - D.Man

In repriza a doua, Dica i-a introdus si pe ceilalti jucatori de pe banca de rezerva.

Primul meci oficial al FCSB din noul sezon va avea loc sambata viitoare, de la ora 21:00, in deplasare la Astra Giurgiu, in prima etapa a Ligii 1.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...